Letisztultság, szellős, tágas terek és gyönyörű pasztellek jellemzik ezt a tetőtéri lakást, amely egy háromtagú családnak ad otthont Kína fővárosában.
Egy lakás otthonná alakítása minden esetben kihívás. Kiváltképp, ha nem éppen a lakói számára előnyös tulajdonságokkal rendelkezik – mint ahogyan ennek a pekingi lakásnak az esetében is történt.
Mind a szoftvermérnök édesapa, mind pedig az építészeti könyveket szerkesztő édesanya is otthonról végzi a munkáját, így a nagy belmagasságú, tetőtéri, teljesen üres, egybefüggő terekkel rendelkező lakásban mindenképp szükség volt egy olyan rész kialakítása, ahol csendben, elvonultan tudnak dolgozni, míg kisfiuk zavartalanul játszhat. Nem igazán kedvezett mindennek a ferde tetős kialakítás, ám végül mégis ettől lett igazán különleges ez a végül 117 m2-esre bővített lakás.
A térérzet növelésének érdekében a tervezők csupa világos színt használtak: a fehér és a natúr árnyalatok mellett egy-egy pasztell tónus dobja fel a hangulatot. A változatos anyaghasználat még izgalmasabbá teszi az egyébként letisztult és egyszerű stílusú otthont: a fa köszön vissza többek között a sok-sok napfényt beengedő tetőtéri ablakokon, a galéria alatt futó mennyezeten, valamint a bútorok nagy részén is, de hangsúlyos elem a nappali egyik falát borító, téglahatású burkolat, és a fémvázas elemek is.
A szín- és anyaghasználaton, valamint a sok napfényt beengedő ablakon túl a helyiségek egybenyitásával is tágasabbnak érezhetjük a tereket. Hagyományos ajtót nem találni a lakásban, a konyhát is egy tolóajtó választja el a többi helyiségtől, így könnyen kizárhatják innen a főzés közben keletkezett kellemetlen szagokat, ám kinyitásával máris átszellőztethetővé válik a helyiség.
A családtagok úgy lehetnek együtt, hogy mégsem zavarják egymást. A tervezők ugyanis, ahol lehetett, elválasztották a különféle funkciókat: a félemeleten került kialakításra a pihenésre, olvasásra és munkára is alkalmas dolgozórész és a plusz egy fürdőszoba. Az itt ténykedő szülők bármikor gond nélkül szemmel tudják tartani csemetéjüket, akinek az alsó szinten, a többi közösségi, „hangosabb” tereken kapott helyet a szobája és a krétatábla, amelyet kedve szerint telerajzolhat és -díszíthet – és amely szintén tolóajtóként funkcionál, akárcsak a konyha ajtaja. A lépcső mögött, szinte amolyan különálló lakosztályként alakították ki a szülői hálószobát, mellette pedig az alsó rész fürdőjét is.
A tervezők végig arra törekedtek, hogy szellősen hagyják a tereket: véleményük szerint a különleges mennyezet és a belmagasság már önmagában különleges hangulatot ad ennek az otthonnak, így a kialakítása során is ennek megőrzésére törekedtek. A bútorok kicsik, letisztult formájúak és könnyen mozgathatóak, a funkciók bármikor átrendezhetőek, a helyiségek pedig a család kedve szerint elszeparálhatóak, így kényelmesen tudnak egymás mellett dolgozni, játszani, pihenni és együtt lenni.
Még több képért kattints a lenti galériára!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!