Egy írónő, aki Londonban és Dél-Franciaországban is élt már, eldöntötte: a távoli tájak eltérő hangulatait ötvözve alakítja ki új lakása belső tereit. Egy csöppnyi romantika mediterrán életérzéssel fűszerezve – ez következik most!
A nagymamától örökölt karosszék, az interneten keresztül, használtan vásárolt bútordarabok, az utazások során gyűjtött dísztárgyak, bolhapiacon lelt, apró kincsek: ezeket és még számos más lakberendezési holmit kellett ügyesen társítani ahhoz, hogy a végeredmény egy szerethető, minden zugában emlékeket rejtő otthon legyen, amely teret ad a családi élet nyüzsgésének, ám ha arra van szükség, akkor nyugalmas munkahelyként funkcionál.
A tulajdonos úgy döntött, hogy lakberendező segítsége nélkül, a megérzéseire és a szépérzékére hagyatkozva formálja a saját képére az ingatlant. Hogy ne vesszen el a burkolatok, a lakástextilek, a bútorok és az apró dekorációs tárgyak útvesztőjében, papírra vetette az elképzeléseit: szorgalmasan forgatta az évek folyamán összegyűjtött lakberendezési lapokat és magazinokat, rajzolt és színezett, majd alaposan át gondolta az átalakítás költségeit is.
Aztán egymás után jöttek a mesteremberek: hajópadlót fektettek le, türkiz csempével burkolták a fürdőszobát, terrakotta színű járólappal fedték le a konyhát és a közlekedőt. Végül átengedték a „terepet” a ház asszonyának, aki izgatottan, az eredeti célját mindvégig szem előtt tartva látott neki a rá váró munkának. Akadt néhány bútor, amit saját maga pácolt, csiszolt vagy festett le, a nagyitól örökölt karosszékre pedig fényes hatású, elegáns szövetet tetetett.
A nappali, a konyha-étkező és a közlekedő fehér falai letisztultságot, a jól terhelhető „lebegő könyvespolcok” pedig a légiesség érzetét csempészik a lakásba, ugyanúgy, mint a fapultra szerelt, mély mosdókagyló a fürdőszobában. Ez utóbbi ötletet egy londoni ismerőse lakásából „csente el” az írónő.
A fotók és a képek minden helyiségben, még a fürdőben is visszaköszönnek. A türkiz csempesor fölötti fehér falon remekül mutatnak a vékony keretes fotók. A lakás középpontja a nappali, ahol összegyűlhetnek a családtagok, a barátok, és ahol jólesik elidőzni egy izgalmas könyv mellett. A kandalló párkányán álló tömbgyertyák az ezüstkeretes tükörrel együtt romantikus hangulatot teremtenek, amit csak tovább fokoz a fehér és a barna árnyalatok kimért összjátéka.
Az étkezőben lévő tömörfa bútorok évtizedekkel ezelőtt készültek ugyan, ám a csiszolást, pácolást, lakkozást követően tökéletesen harmonizálnak a lakás többi részév el. A történethez hozzátartozik, hogy a lakás természetesen nem egyik napról a másikra lett olyan, amilyen. Ráadásul a tulajdonos elmondása szerint sosem lesz vége csinosítgatásának, hiszen mindig lesznek olyan tárgyak, amik a „polcra kívánkoznak”.
Bár az írónő most épp elégedett az otthonával, pontosan ez a „befejezetlenség” az, ami folyamatosan lázban tartja. Állandóan újabb és újabb kiegészítők után kutat, és a nyaralások alkalmával is nyitott szemmel jár.
Itt minden kis zugnak, apró tárgynak megvan a maga története: egy utazást, egy hangulatot vagy egy várost juttatnak a lakók eszébe. Hogyan eredményez ez a sokféleség mégis harmóniát? Nos, nem ördöngösség a mutatvány, csupán nyitottság és szépérzék kell hozzá! No meg kitartás, a lakberendezés ugyanis nem a türelmetlenek hobbija: előfordul, hogy hónapokig is eltart az összhatást tökéletessé tevő váza vagy falikép megtalálása…
Ám a befektetett munka, a tervezés, az újságok fürkészése és az utánajárás mindig megtérül, a fizetség pedig nem más, mint a semmivel össze nem téveszthető, megnyugtató érzés: ide szeretek hazatérni! A bemutatott lakás tulajdonosa kétségkívül minden napját így zárja ebben az emlékeit őrző, hívogató otthonban…
Még több képért kattints a lenti galériára!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!