Ha már kitaláltuk, hogyan, miként használnánk, illetve hol lenne számára a legmegfelelőbb hely, jöhetnek a további lényeges szempontok: a kényelem és a rugózás.
A kanapé összetett, többféle anyagból és rétegrendből álló bútor, így ha igazán jó minőségű, kényelmes és hosszú életű darabot szeretnénk vásárolni, érdemes áldozni rá. A tartósság nemcsak az anyagok minőségén, hanem az építésen is múlik, de sajnos ezek kívülről egyáltalán nem láthatók.
A minőségi bútorok keményfa vagy fémkerettel készülnek, az ülések alapja egy teherhordó vasalat, általában hullámrugó (nem összetévesztendő a spirál alakú bondellrugóval, ami már nem használatos). A vasalat eloszlatja a terhelést a felületen, így nagyon stabil, mégis rugalmas, sőt azt sem engedi, hogy egy-egy ponton „kiüljük” a textilt, és elfáradjanak a benne lévő töltőanyagok.
A minőségről sokat elárul a kanapé alján lévő borítás, illetve beszédes a láb fajtája is, egyszóval érdemes a bútor alá bújni! Ha nem olcsó, vékony, szinte ujjal beszakítható anyagot találunk alul, hanem egy strapabíró, erősebb szövetet és szép kidolgozású falábat, akkor valószínűleg a kanapé belseje is tartós.
Az anyagok kopásállóságáról egy ISO-szabvány segítségével tájékozódhatunk, e nélkül egy komolyabb gyártó nem tesz fel kárpitot a termékére. A szóban forgó érték a Martindale-szám. 20 000 felett beszélhetünk kárpitanyagról, 40 000 felett már jó minőségű kárpitanyagról, 60 000 felett pedig akár nagy igénybevételnek kitett helyeken is használható az adott szövet.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!