Egy jól megtervezett üvegház megnöveli otthonunk területét, télen pedig kedvelt növényeink számára pihenőhelyül szolgálhat.
Növénytelelő
A télikertet – vagy üvegezett verandát – elsősorban a kényes növények téli elhelyezésére használjuk, de ideális hely növénygondozási munkákhoz, palánták nevelésére, sőt akár egy apró fűszer- vagy zöldségeskert kialakítására is. Bár a hideg időtől megerősödnek, ellenállóbbak lesznek a szabadban élő dézsás növények, ha tartósan 5 fok alá süllyed a kinti hőmérséklet, érdemes behordani a leandert, fuksziát, angyaltrombitát, pálmát, a citrusféléket, de még a cserepes muskátlikat is, mert nem fogják bírni az éjszakákat.
Hőmérséklet
A nyugalmi időszakban ritkán kell locsolni a növényeket, de azért érdemes rendszeresen ellenőrizni a talaj nedvességtartalmát. A dézsás növényeket tartsuk szárazon, az alátétekben soha ne legyen pangó víz. Az éjszakai fagyok beköszöntével fokozottan ügyeljünk a hőmérsékletre, és ha szükséges, fűtsük a helyiséget. Állítsuk a termosztátot 5-15 Celsius- fokra, és gondoskodjunk róla, hogy az ablakon keresztül elég fényt kapjanak a növények. A lombhullató mediterrán fajok nem bánják a téli sötétséget, de az örökzöldeknek ilyenkor is szükségük van természetes világosságra!
Szellőztetés, páratartalom
Novemberben már borús és párás, de nem feltétlenül hideg az idő. Szellőztessünk, amilyen gyakran csak lehet, mert az üvegházakra jellemző magas páratartalom kimondottan kedvez a gombás betegségek és más fertőzések megjelenésének. A problémák megelőzése érdekében ajánlott beszerezni egy levegőkeringető berendezést. Ha hidegebbre fordul az idő, használhatunk védőfóliát is, amely főleg a szélnek kitett helyeken akadályozhatja a komolyabb hőveszteséget.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!