Két kor, két különböző stílus? Ez az emeletes családi otthon bizonyítja, hogyan lehet egységbe hozni az eltérő jellegű szinteket.
Titkon már a lakás megvásárlásakor abban reménykedett a negyvenes éveiben járó házaspár, hogy a 20. század közepén épült házban lévő, legfelső emeleti lakásukat később felfelé bővíthetik. Ám amikor a fejben már évek óta élő elképzeléseiket papírra kellett vetniük, nehéz volt előre „látni”, hogyan fog a kétdimenziós rajz egyszer csak megelevenedni.
Az emeletráépítést teljes egészében a modern, 21. századi igényeknek megfelelően tervezték, amihez egyértelműen a tetőteraszra vezető és a környék házaira néző, hatalmas üvegfelületekkel rendelkező nyílászárók illettek. Az eredeti lakás ablakai és térkialakítása viszont merőben más jellegű volt, így a házaspár számára a két szint közötti harmónia megteremtése bizonyult a legnagyobb kihívásnak.
Ehhez először is megszabadították eredeti otthonukat a feleslegesnek ítélt falaktól, hogy az alsó szinten is tágas, nagy szobákat, átlátható tereket alakíthassanak ki. Ezt követően a burkolatok harmóniateremtő erejét hívták segítségül. A padlóra mind a két szinten faborítást választottak, és igyekeztek azzal is összefüggővé tenni a tereket, hogy az összes helyiségbe, vagyis még a konyhába és a fürdőszobába is ugyanaz a burkolattípus került.
A falakkal sem bajlódtak sokat: mind a két szinten fehérre festették a helyiségeket, a konyhában és a fürdőben pedig bézs árnyalatú Coriant futtattak fel a vizesblokkoknál. Az egyes terek berendezése nem jelentett problémát, hiszen a tulajdonosok a bútoraik nagy részét örökölték. Csupán a beépített elemek formáját kellett átgondolni, ezek tervezésekor a legújabb trendet követték. Ezzel egyrészt közelebb hozták az antik bútorok, illetve az új nyílászárók és a modern szint stílusát, másrészt lazítottak is a nehéz, súlyos darabok tömegén.
A házaspár nemcsak bútorokat, hanem egy jelentős képgyűjteményt is örökölt, a dekorációt ennek darabjaiból álmodták meg. A grafikákat, festményeket különböző jellegű és színű keretekbe helyezték, majd csoportokba rendezve akasztották fel. A sok kis képből alkotott kompozíciókkal így nagyméretű alkotások hiányában is sikerült befedniük a szabad falfelületeket. A fényforrásoknak szintén kulcsszerepet szántak a díszítésben, az izgalmas burák és lámpatestek hangulatos kiegészítői lettek a helyiségeknek.
Az esztétikumon túl, persze, a praktikum sem volt elhanyagolható szempont, hiszen egy nagy, összefüggő térben kisebb helyi fényekkel a legkönnyebb gondoskodni a megfelelő világításról. Az azonos alapanyagok használatával, a hasonló jellegű dekorációkkal és stílusban tartott berendezéssel a tulajdonosoknak sikerült egy időtálló, a régi alapokon nyugvó, ám a modern díszletek közé is illő enteriőrt kialakítaniuk.
További képekért kattints a lenti galériára!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!