Az ősz beköszöntével egyre több időt töltünk az otthon védelmében, a nyári szünet után újra főszerepbe kerülnek az illatgyertyák. Íme mindaz 10 pontban, amit az Andrássy úti Madison Permufery illatszakértői szerint érdmes az illatgyertyákról tudni.
1. Mekkora tér illatosítására elegendő egy átlagos illatgyertya?
Rengeteg mindentől függ. A mi tapasztalatunk, hogy egy 250 grammos gyertya akár egy teljes, több szobás lakást is képes az illat betölteni, azonban hamar hozzászokik az orrunk és igazából akkor vesszük észre, amikor egyik szobából a másikba átlépünk.
2. Mennyi ideig érdemes égetni?
A tapasztalataink alapján addig, ameddig fel nem olvad a felső viaszréteg. Aztán fújjuk el. Attól, hogy egész éjszaka lobog a gyertyánk, nem lesz intenzívebb az illat, hiszen az illatmolekulák a szoba terében maradnak eloltás után is, ráadásul az üvegpohár is elpattanhat a hőtől.
3. Milyet válasszunk?
Olyan gyertyát érdemes, ami illik az illatgardróbunkhoz és a személyiségünkhöz, ebben pedig a kollégáink szívesen segítenek az üzletünkben. Ajándékba pedig általában jolly joker illatokat szoktunk ajánlani, amelyek nem túl hivalkodók és mindenki szívébe be tudják lopni magukat.
4. A gyertya „karbantartása”
A kanócot mindig vágjuk vissza 3-5 mm hosszúságúra, így kerülve el a gyors égést és kormozást. Továbbá ne tegyük szorosan fal mellé a gyertyát.
5. Az egyenletesebb égésért
Az első alkalommal mindig addig égessük a gyertyánkat, ameddig a teljes felső viaszréteg fel nem olvad, így egyenletesen fog leégni a gyertyánk.
6. A kanóc
Figyeljünk arra, hogy a kanóc mindig középen legyen. Ha elbillenne, egy gyufaszállal vagy fogpiszkálóval csúsztassuk újra a helyére, különben az üveg könnyen elpattanhat az egyenlőtlenül eloszló hőtől.
7. Vendégvárás mesterfokon
Nem volt részünk még olyan baráti összejövetelben, ahol ne méltatták volna a betoppanó vendégek a mesés illatot, amikor illatgyertya égett. Az első kérdés, amit kapunk: mi ez az illat? És akkor indul a mese: tubarózsa és vidámpark, szivaros orosz naplemente, éjszaka nyíló fehér virágok a kertben.
8. Étel közelében oltsuk el!
Előbb szellőztessünk egy nagyot, aztán gyújtsunk egy gyertyát a bejárati ajtóhoz közelebb, ott, ahol a vendégeink leveszik a kabátjukat, esetleg a cipőjüket. Az első welcome drink után, de még az előétel előtt ajánlott eloltani a gyertyát, ételek közelébe, legfőképp az étkezőasztalra sose tegyünk illatgyertyát. Összekuszálja mind az élményt, mind az érzékszerveket, a vargányás ravioli pedig önmagában is élmény.
9. Különlegesség a fürdőben
Apró és ravasz jópofaság a fürdőszobában illatgyertyát gyújtani, ami akkor veszi le a vendégeinket a lábáról, amikor a legkevésbé számítanak rá. Ha pedig nehezen indul a hétfő, vagy kell az extra lökés a csütörtökhöz, akkor mindig fel lehet egy kicsivel előbb kelni és hosszasabban készülődni.
10. Az otthonunk illata
A régi angol kúriák valamennyiének, már ahol igazán komolyan vették az eleganciát, egytől-egyig megvolt a maga „signature” illata.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!