A költözködés sok munkával jár, lehetetlen mindenre figyelmet fordítani. Összegyűjtöttük a fontosabb lépéseket, amelyeket érdemes szem előtt tartani.
Szelektálás
Ha eldöntöttük, hogy másik otthonba költözünk, kezdjük tiszta lappal az új életet! Felesleges magunkkal hurcolni azokat a tárgyakat, amelyekre valójában nincs szükségünk, és évekig egy dobozban porosodnának a padláson. Gondoljuk végig, hogy mi az, ami tényleg fontos, ami pedig már nem kell, ajándékozzuk el, esetleg adjuk el – talán valaki más örömét leli majd a számunkra haszontalan darabokban.
Dobozolás
A közeli boltokból könnyen beszerezhetünk üres dobozokat, de mindenképpen ügyeljünk a méretre, hiszen 10-15 kiló fölött már nem egyszerű mozgatni őket. Jóval a költözés előtt pakoljuk el azokat a dolgokat, amelyekre nincs szükség a mindennapokban. Minden dobozra írjuk fel, hogy mi van benne, és azt is, hogy tartalma törékeny-e, így egyszerűbb lesz a dolgunk a kipakolásnál. Azokat a dobozokat, amelyekbe törékeny tárgyak, például porcelánok kerülnek, béleljük ki buborékfóliával, illetve – ha olcsóbban szeretnénk megúszni – törülközőt vagy pulóvert is használhatunk erre a célra. A szállítás előtt nézzük meg, hogy minden doboz megfelelően le van-e zárva. Ellenőrizzük a bútorokat is, feltétlenül ragasszuk le az ajtókat és a fiókokat!
Ki segítsen?
Érdeklődjünk a rokoni és baráti körben, hiszen szeretteink lelkesedése bőven pótolja a profizmus hiányát. Ám a nagyobb bútorok mozgatásánál már valószínűleg nem tudnak segíteni, vagyis ezek miatt egy költöztetőcéghez kell fordulnunk. Legalább három cég árajánlatát hallgassuk meg! Ne csábuljunk el a kis összegek láttán, hiszen fontosabb, hogy a szállítók értsenek a dolgukhoz – így remélhetőleg nem fog semminek sem baja esni.
Szállítás
Ideális esetben a kiválasztott cég szakemberei előzetesen megtekintik a szállítandó bútorokat, és felmérik az épület adottságait, nehogy az utolsó pillanatban derüljenek ki a komolyabb problémák, például hogy a kanapé csak az ablakon fér ki, vagy hogy bizonyos tárgyak csomagolása nem megfelelő. Jó előre gondoljuk át, hogyan rendezzük be az új lakást, hiszen ez meghatározza a pakolás sorrendjét. Sokkal gördülékenyebben zajlanak a munkálatok, ha nem az utolsó pillanatban dől el, hogy mi hova kerül. Kedvencünk dolgait, fekhelyét, tálkáját érdemes magunknál tartani, hogy mind a régi, mind az új lakásban otthon érezze magát.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!