Szakértőnk összegyűjtötte, melyek a fürdőszobai vízszigeteléssel kapcsolatos legfontosabb tudnivalók.
Ahogy az élet számos területén, a fürdőszobai vízszigetelés esetében is elsősorban azon múlik a siker, hogy kellő figyelmet fordítunk-e a részletekre. Fontos, hogy a gyártó által az adott felhasználási helyre ajánlott, közvetlenül burkolható vízszigetelő anyagot válasszunk.
A legelterjedtebbek a felhasználásra kész, vizes bázisú, kenhető vízszigetelések. Ilyen például a Mapegum WPS, illetve a Mapelastic AquaDefense. Utóbbit akár épített, azaz zuhanytálca nélküli zuhanyzóban is használhatja.
A fal-padló csatlakozásokba, falsarkokba, mozgási hézagok fölé, és minden olyan helyre, ahol a vízszigetelés átrepedhet, az adott vízszigetelésben alkalmazható hajlaterősítő szalagot, például Mapeband PE120 szalagot kell beépíteni. Ugyanígy érdemes minden csőáttörésnél, padlóösszefolyónál a megfelelő kiegészítő mandzsettát beépíteni a vízszigetelésbe.
A kiegészítőket mindig a szigetelés első rétegének felvitelekor ágyazzák a vízszigetelő anyagba. Az első réteg száradása után kerül sor a második réteg felvitelére. A kétrétegű felhordás nemcsak a megfelelő kiszáradás miatt fontos, de segít a felviteli hibákból adódó hiányosságok kiküszöbölésében is.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!