Annak érdekében, hogy minden tárgyhoz könnyen hozzáférjünk, célszerű speciális tárolókat kialakítani. Sokat segít a tervezésben, ha szem előtt tartjuk a főbb adatokat, méreteket!
– Ideális esetben az előszobához tartozik egy gardrób vagy szekrény, ahová beakaszthatjuk a kabátokat, a cipősszekrényekbe pedig betehetjük a lábbeliket. A csizmákat érdemes speciális akasztóval ellátva fellógatni, a fiókokban pedig fiókrendszerező elemekkel válasszuk el a sálakat, sapkákat, kesztyűket.
– A hagyományos billenős szekrény helyett a cipőket pakolhatjuk egyforma dobozokba is; ragasszunk fotót mindegyik elem oldalára, így azonnal látjuk, melyik pár található benne.
– A kabátoknak, mint általában a vállfás ruhadaraboknak, 60 cm mély szekrény szükséges. A keskenyebb változatokban csak 90 fokkal elfordítva fér el az akasztórúd, így egymás mögé kerülhetnek a kabátok. Ez kicsit kényelmetlenebb, helyszűke esetén azonban megoldást jelenthet.
– Ruhalifttel egészen magasan is tárolhatunk ritkábban használt vállfás ruhákat, hiszen az egész szerkezet egy mozdulattal lehúzható.
– A konyhába a polcos elemek helyett fiókokat is tervezhetünk, így nem kell majd a szekrény mélyén keresgélnünk a hátracsúszott kellékeket. Ne feledjük: kevésbé mély fiókok ideálisak az evőeszközöknek, és mélyebbek a lábasoknak, műanyag dobozoknak, kisgépeknek. Figyeljünk a sarkok kihasználására! Speciális kifordulós sarokvasalatokat érdemes használni, mert ezek segítségével egyszerűen elérünk mindent, ami a szekrényben rejtőzik. A konyhai munkát segítik a fiókrendezők, fűszertartók, a kamravasalatok vagy a keskeny kihúzható elemek is. Ezeket a 60 cm mély alsó pultban helyezzük el, a felső, 30-37 cm mély szekrényekbe a tányérokat, poharakat, bögréket, apró üvegeket tegyük.
– Könyvek tárolására már 20-22 cm-től is építhetők polcok, hiszen a kötetek általában nem szélesebbek ennél. Ám ha képzőművészeti albumok, illetve gyűrűs-
mappák vagy iratpapucsok is szép számmal találhatók a lakásban, akkor 30-35 cm mély polcokat célszerű beállítani.