Látvány és funkció kreatív ötvözése a Fine Living új műsorában
Két héttel ezelőtti cikkünkben már írtunk a tévécsatorna nemrég indult sorozatáról, a „Király kéglik”-ről. A műsorban Anitra Mecadon belsőépítész ad hétről hétre praktikus és egyedi lakberendezési tippeket. Kreatív ötleteivel egy poros padlásteret játszószobává alakít „űrállomással”, egy zsúfolt otthonba csendes jógasarkot épít egy anyukának, az átmeneti raktárnak használt kisszobából koktélbárt varázsol egy fiatal párnak. Miközben Anitra számos berendezést maga készít el, a nézőket is ellátja tippekkel, hogy ők is ki tudják alakítani családjuk kedvenc pihenőhelyét.
A korábbi cikkünkben a kihasználatlan terek berendezését tárgyaltuk, ezúttal a látvány és funkció szerencsés ötvözésére hozunk példákat a „Király kéglik” epizódjaiból kiindulva.
|
A beltéri kuckó
Egy saját kuckó minden gyermek álma. A Star Wars-beli Lázadók rejtekhelye, a kalózok titkos központja, a királykisasszony vára – bármi lehet! És még csak kert vagy nagy belmagasságú lakás sem kell hozzá, csupán egy barkácsolni szerető apuka vagy anyuka, aki akár egy hétvége alatt megépítheti a beltéri kuckót. Ez nemcsak meghatározó pontja lehet a gyerekszobának, de számos funkcióval rendelkezhet: elkerít a „nagyok” világától, lehet függeszkedni, felmászni, lecsúszni, piknikezni, kincseket elrejteni stb.
Ha például fenyőfából építjük, tetszés szerinti színre pácolhatjuk, meghagyva a fa erezetét. A képen szereplő házikó olyan, mint egy erdei lak, a természetbe röpít bennünket barna színeivel, a liánokkal, a burkolással. Egyedi ötlet a természetesnek ható fatörzsbe rejtett polcok, üregek kialakítása. A lenti faláda remek tárolóhely a játékoknak, és egyben kényelmes ülőke is.
A képen láthatóhoz hasonló építmény kialakítása a beszerzési helytől függően 90–160 000 forint, a dekoráció megvalósítása 40–70 000 forint.
A dizájnakvárium
A hazai lakberendezésben viszonylag ritkán találkozunk falba épített akváriummal, pedig látványos építészeti és dekorációs elem lehetne a hagyományos megoldsáok helyett.
Fontos azonban szem előtt tartani, hogy valójában több mint dekoráció: élő rendszer, ami folyamatos gondozást igényel. A képen látható megoldással Anitra különleges módon új funkciót adott egy üres falnak. Immár a fal nem egyszerűen két teret választ el, hanem állandóan változó izgalmas „képet” nyújt, amely több oldalról is élvezhető, világítása hangulatos fényforrás is lehet.
Az alatta lévő falbetétben pedig a szükséges kellékek tárolhatók. Egy ilyen komplex kivitelezésnél érdemes szakértő segítségét kérni, hiszen az esztétikumon túl a halak napi gondozásának technikai feltételeit, illetve a helyes és biztonságos beépítést is biztosítani kell.
Ha a falba építést túl nagy falatnak találjuk, akkor is választhatunk számos extrém formájú és színű dizájnakváriumból, ami illik a szobába, és annak mutatós, sőt akár központi eleme lehet.
A nagyobb dizájnakváriumok önmagukban 15–60 000 forint körül mozognak, a képen látható megoldás összköltsége megközelítőleg 250 000 forint.
Színes, ötletes tetőtér
A tetőteret sokan nem szeretik a ferde falsíkok és a kihasználatlan alacsony részek miatt, pedig akár egy teljes életteret kialakíthatunk itt. Nappali, ebédlő, otthoni iroda – jól elférnek egymás mellett, ha ötletesen kötjük össze a tereket. Arra azonban mindenképp érdemes ügyelni, hogy mit helyezünk az alacsonyabb, és mit a magasabb falakhoz, hogy mindenütt kényelmesen mozoghassunk.
A képen látható berendezés elsősorban élénk és karakteres színeivel, geometrikus mintáival hívja fel magára a figyelmet. A színek és minták kreatív, de összecsengő variálása révén egy modern és praktikusan kihasznált lakrészt kapunk.
A képen láthatóhoz hasonló dekoráció megvalósítása a beszerzési helytől függően 80–150 000 forint, a berendezés 200–400 000 forint.
Anitra Mecadon lakberendezési tippjei és átalakított otthonai szerdánként 21:00-től láthatók a Fine Living tévécsatornán dupla részekkel, ismétlés vasárnaponként 16:15-től.