A kertkapcsolatos budai lakás a tulajdonos pár korábbi lakhelyeinek hangulatát idézi. A vidéki stílus, a régi bútorok és a modern térkialakítás jól beleillik a városi környezetbe.
A tulajdonosnő lelkesen mesél a ház minden egyes szegletéről, hiszen a család izgalmas története mellett a háznak is megvan a maga múltja. Amikor először jártak itt, kissé nyomasztó, lepusztult épületnek tűnt, ennek ellenére azonnal tudták, hogy igazi otthonra leltek Németvölgy szívében. A házaspár egy neves művészdinasztiától vásárolta meg a keleti fekvésű, kertkapcsolatos lakást. Az 1907-ben épült villában jelenleg öt család él, régen egy módos sashalmi tanár tulajdonában volt. Mivel Kirának a régi épületek különösen kedvesek, igazi kihívásként élte meg saját otthona megtervezését.
– Előző otthonainkhoz hasonlóan itt is szerettük volna megőrizni a vidéki, familiáris hangulatot, vagyis az idelátogató vendégek úgy érezhetik magukat, mintha csak hazaérkeztek volna – meséli Kira. – A felújítást követően a sok-sok országból érkezett régi családi tárgyaknak, bútoroknak köszönhetően beszédes lett a lakás, voltaképpen minden része egy érdekes, tartalmas életúttal rendelkező családtag alakját, személyiségét idézi meg.
A berendezési tárgyak jelentős hányada örökség, a szeretettel őrzött darabok fehér, szürke és fekete színre festve kaptak helyet az alapvetően nagypolgári jellegű közegben, így tökéletesen illenek a régies kiegészítőkhöz, a paraszti bútorokhoz és a konyha klasszikusan angolos country stílusához. A pár korábban Tihanyban, majd később Etyeken élt egy régi parasztházban, ám munkájuk a fővároshoz kötötte őket. Amikor rátaláltak a hangulatos kertkapcsolatos lakásra, azonnal tudták, hogy hosszú utat kell bejárniuk, míg maradéktalanul saját igényeikhez alakítják.
A könnyed légiesség és a hófehér falak hűvössége tökéletes menedéket biztosít a nyári hőségben. Nikola, Kira férje horvát származású, élete nagy részét azonban Görögországban töltötte, így számára különösen fontos volt, hogy a mediterrán hangulat otthonában is megjelenjen. A terek átalakításában Tóth Andrea építész segédkezett. Legfőbb feladata az volt, hogy az eredetileg hosszanti elrendezésű lakásnak barátságosabb formát adjon, és egybefüggő, világos enteriőrt teremtsen.
Az alapkoncepciót a nappali, konyha, ebédlő és a közlekedő egybenyitásával valósították meg, a tágas tér a felújítást követően a lakás központi helyisége lett. Két kisebb szoba a közlekedőből nyílik, ahol gyönyörű Toile de Jouy mintás tapéta töri meg a fehér alapszín dominanciáját. A hálószoba a ház hátsó kertjére néz, így a többméteres fenyőfák jóvoltából nyáron is kellemesen hűvös.
A vendégszoba falán a tulajdonosok kedvenc képei láthatók, de itt kapott helyet egy dél-francia komód és egy százéves jászapáti kanapé is. – A kivételes hangulat talán a régi családi ereklyéknek és az utazásaink során piacokon és régiségboltokban talált tárgyaknak köszönhető. Szeretem ezt a lakást, mert minden szeglete rólunk mesél és mert nagyon személyes. Úgy érzem, családi emlékeinket egybegyűjtve sikerült igazi otthont teremteni – mondja Kira lakásbemutatása zárásaként.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!