Milliomosok építésze címmel új lakberendezési műsort indított a Fine Living tévécsatorna. A műsor házigazdája a manhattani luxuslakásokat felújító Stephen Fanuka, aki a sorozatban olyan belsőépítészeti trükköket oszt meg a nézőkkel, amelyekkel akár szakember nélkül is „luxuslakást” alakíthatunk ki otthonunkból.
És hogyan lesz valakiből kifejezetten a milliomosok építésze? A titkot persze a sztárépítész sem tudja, de az biztos, hogy a szorgalomnak köze van hozzá.
– Édesapám is építkezési vállalkozó. Amikor 12 éves voltam, a kezembe nyomott több száz elgörbült szöget és egy kalapácsot – emlékszik vissza Stephen. – Hat hónapon át a szögeket kellett egyenesre kalapálnom. Fogalmam sem volt, miért, tisztára olyan volt, mint a Karate Kölyökben, ahol a srác autót mosott hetekig, és piszkosul unta. Amikor fél év után minden szög egyenes volt, apám deszkákat adott, hogy verjem be a szögeket. Akkor még nem tudtam, de így tanultan meg a koncentrálást és a precizitást, és azt, hogy még a legkisebb szögnek is mekkora értéke van.
Azóta Stephen az egyik legmenőbb tervező lett New York-ban, az elmúlt 10 évben már a leggazdagabb amerikaiak otthonát tervezte és építette meg. Ügyfelei imádnak mindent, ami trendi, futurisztikus és minőségi, ami legtöbbször drága alapanyagokat és egyedi tervezést igényel. De a sztártervező szerint a lényeg mégsem az ár.
– Újszerűen gondolkodnunk, és mindig olyan egyedi megoldást nyújtunk, ami nem köszön vissza a szomszéd lakásban.
Most induló, Milliomosok építésze című műsorában Stephen sorban bemutatja majd azokat az ötleteit, lakberendezési trükkjeit, amelyek segítségével a kevésbé tehetős nézők is luxust csempésszenek az otthonaikba. Előjáróban most 3 olyan tippet oszt meg veletek, amely egy trendi, nagyvonalú, mégis költséghatékony konyha kialakításában segíthet – vagyonok költése nélkül.
Nyitott polcrendszer
Ha a konyhánk viszonylag kicsi és sötét, feltétlenül jót fog tenni a látványnak, hiszen légies hatást kelt, és jól ki tudjuk használni a sarkokat is. Ne feledjük, a nyitott polcok mindig olcsóbbak, mint a szekrényelemek, tehát ha szűkösek az anyagi lehetőségeink, ez megkönnyíti a dolgunkat. Ugyanakkor készüljünk fel arra, hogy állandóan tisztán kell tartani a kihelyezett tárgyakat, ráadásul csak a válogatott, szép darabok nyújtanak esztétikus látványt. Akinek elegáns családi porcelángyűjteményei vagy különleges, színes üvegei, vintage, illetve dizájntárgyai vannak, remek lehetőséget kap ezek kiállítására!
+1 tipp: Tegyünk próbát! Kezdjük azzal, hogy leszereljük a meglévő konyhaszekrényünk felső ajtóit. Rendezzük el a dolgainkat, és teszteljük, hogy képesek vagyunk-e rendet és tisztaságot tartani.
Ha nincs hely külön étkezőasztalra
Egyre népszerűbb megoldás, hogy a konyha a nappali része. Ilyenkor lehet előnyös egy bárpult, illetve egy körbejárható, térben álló konyhasziget, aminek kialakítása relatíve helyigényes: a 60 cm-es pult mellett egy 90 cm-es közlekedővel és persze magával a 90 cm-es szigettel is számolnunk kell. Már a tervezésnél érdemes eldöntenünk, hogy akarjuk-e a szigetet bárpultként, vagy étkezőasztal helyett használni, mert csak akkor tudunk hozzá kényelmesen odaülni, ha minimum 30 cm-re túllógatjuk a pultot. Erre természetesen csak akkor van szükség, ha nem nyitott az elem oldala.
+1 tipp: Ha a konyha mérete nem engedi meg a konyhasziget kialakítását, L alakban meghosszabbíthatjuk a konyhapultot is. A helykihasználás remek példája a képen látható konyhabútort mintegy „lezáró” ablak alatti étkezőpult.
Maradék anyagból…
Költségkímélő, mégis látványos megoldás lehet, ha a korábbi felújításból megmaradt alapanyagokból válogatunk. Például a fürdő különböző csempéjéből, amellyel a konyhapult mögötti falat burkolhatjuk. Az sem jelent problémát, ha eltérő a méretük, színűk vagy textúrájuk: ezek keverésével ugyanis még karakteresebb és egyedibb lesz a végeredmény.
Ha szeretnél többet megtudni Stephen Fanuka lakásátalakítási- és berendezési ötleteiről, és szívesen bepillantanál a manhattani milliomosok otthonaiba, kövesd a Fine Living csatornán a Milliomosok építésze sorozatot szombatonként 22:00-tól (ismétlés keddenként 19:00-tól és szombatonként 17:00-tól)!