Ha szeretnél környezettudatosan élni, akkor itt van pár fontos információ, amire szükséged lehet!
Egy magyarországi lakos átlagos éves hulladéktermelése meghaladhatja a 400 kg-ot. Ebből kb. 45% a biohulladék, amelynek hasznosítására kiváló lehetőséget nyújtanak a különféle kerti komposztálók. A korhadásnak kitett fakereteket egyre inkább felváltják a jellemzően újrafeldolgozott műanyagból gyártott, zárt rendszerű vagy elemekből könnyen összerakható, esztétikus küllemű és hosszú élettartamú szerkezetek.
A komposztálót félárnyékos helyen állítsuk fel, hogy ne száradjon ki a tartalma. Ha ezt havonta átforgatjuk, illetve szükség esetén meglocsoljuk, akkor nyáron akár már 2-3 hónap alatt humusszá alakulhat.
A KERTBŐL: fűkaszálék (max. 30%), gyom (virágzás előtt), falevél (max. 10% diófalevél; darálva), szalma, felaprított ágak, gallyak, elszáradt (nem beteg) növények és palánták, hullott gyümölcs, forgács, fűrészpor.
A HÁZTARTÁSBÓL: konyhai zöldhulladék, tojáshéj, kávézacc, teafű, hervadt virág, szobanövények elszáradt levelei, virágföld, fahamu (max. 2-3 kg/m), növényevő kisállatok ürüléke a forgácsalommal együtt.
EGYÉB: tojásdoboz, selyempapír (újságpapír nem!), gyapjú-, pamut-, lenvászon – kis mennyiségben, jól feldarabolva.