Gyakran idő- vagy pénzhiánnyal, esetleg a lakás kedvezőtlen adottságaival magyarázzuk, hogy rendetlenség uralja otthonunkat. Megfelelő bútorok és praktikus tárolók segítségével azonban bárhol rendet tarthatunk!
Az évek során többnyire rengeteg tárgyat halmozunk fel, és minden dolognak helyet kell találnunk a rendelkezésre álló helyiségekben. Ez a munka annál több kreativitást igényel, minél kisebb a lakásunk alapterülete.
– Az előszobában a legfőbb kihívást a cipők, kabátok elpakolása jelenti. Célszerű olyan elemeket választani, amelyekben gond nélkül tárolhatjuk a táskákat, kesztyűket, sapkákat, esetleg az esernyőket, papucsokat is.
– A nappaliban kevésbé nehéz a feladatunk, mivel általában ez a legnagyobb helyiség, ráadásul itt inkább csak apróságokat, CD-ket, könyveket tartunk. Jellemzően ehhez a szobához kapcsolódik az étkező és a konyha, ahol rengeteg tárolórendszer van, és bonyolult vasalatok szolgálják a minél tökéletesebb helykihasználást.
– A privát zónában, ami a hálót, a fürdőt és a hozzájuk kapcsolódó gardróbot jelenti, annyi szekrényt szükséges elhelyezni, hogy elférjen az összes ruha, ágynemű. Jó, ha rendelkezünk mosókonyhával, akármilyen kicsi legyen, mert egyrészt elrejti a mosógépet, ami nem a legszebb tárgy, másrészt ide dughatjuk el az olyan kellékeket, mint a felmosószett, létra, fregoli, vasalódeszka, porszívó vagy a rengeteg tisztítószer. A flakonoknak, toalettpapírnak már egy 12-15 cm mély szekrény is elég, és a mennyezetig építve a polcokat igen nagy helyet nyerünk.
– A belvárosi lakások nagy részéhez sajnos nem tartozik a pince, viszont a nagy belmagasság miatt felfelé nyugodtan terjeszkedhetünk. Kicsit nagyobb munkát igényel, de megéri kialakítani egy épített tárolót, amely valamelyik helyiség, például az előszoba vagy a fürdő fölé kerülhet.