A városlakók számára egy terasz igazi kincs. Akármilyen aprócska, némi fantáziával imádnivaló, idilli kis szigetet varázsolhatunk belőle!
Azon gondolkodva, hogyan alakítsuk ki a berendezést, első pillanatban talán nem ugrik be túl sok ötlet, de kis töprengés után rájövünk, hogy egy erkély is rengeteg lehetőséget rejt magában. Mielőtt nekilátunk a terasz felöltöztetésének, vegyük számba az adottságokat. Először válasszuk ki a burkolatot a földre és a falra. Mindig tartsuk észben, milyen tájolású a hely. Ha sok napfényt kap, nem mellőzhetjük az árnyékolást; beszerezhetünk például egy kitekerhető napellenzőt vagy egy kinyitható ernyőt, ám ez stílusában feltétlenül igazodjon a ház homlokzatához. Hozzunk létre egy kinti szobát, olyan anyagokkal, amelyek ellenállnak az időjárás viszontagságainak! Az ide kerülő bútorok anyaga lehet ellenálló keményfa, ilyen a tíkfa és a legtöbb trópusi fa, exóta, illetve a bambusz; esetleg természetes hatású műrattan, amely kellemes földszínekben kapható.
Mivel valószínűleg nemcsak nappal, de naplemente után is használni fogjuk a balkont, vegyünk egy kültéri lámpát, amely biztosítja a megfelelő általános világítást, és gondoskodjunk helyi fényekről is. Alkalmazhatunk külső konnektorba dugott fényforrást, napelemes füzéreket, mécseseket vagy gyertyákat, a lényeg, hogy meghitt atmoszférát teremtsenek.
Ne feledkezzünk meg a növényekről sem. A megfelelő cserepes virágok, kis bokrok kiválasztásához kérjünk tanácsot kertész szakembertől, ám előzőleg vizsgáljuk meg a környezeti viszonyokat: fontos tudni, hogy van-e teteje a terasznak, odacsap-e az eső és a jég, tűz-e a nap, befúj-e a szél. Ügyeljünk rá, hogy a födémet ne terheljük túl a cserepekbe rakott föld súlyával. Egy kis fűszerkert hangulatos eleme lehet a terasznak, az egységes kaspók sora elegáns megoldás.
Ha tehetjük, és a hely mérete megengedi, alakítsunk ki egy kinti zuhanyzót is. Ide egy jól szigetelt lefolyó és csúszásmentes a burkolat szükséges.