A tükrök megfelelő elhelyezésével optikailag nagyobbnak tűnik majd a szoba. Megmutatjuk hogyan!
A tükröt használjuk arra is, hogy egy szűk helyiségben kellemes hangulatot teremtsünk, hiszen ha megfelelő helyre tesszük, tágítja a sötét tereket. Fontos, hogy mindig a szűkösség irányára merőlegesen rakjuk fel, azaz ha egy folyosó hosszú és keskeny, akkor ne a végére, hanem keresztirányban; így nem hosszabbnak, hanem szélesebbnek érezzük majd a helyiséget. A legjobb elhelyezési mód, ha egy kiszélesedő enteriőrt látunk a tükörben.
A nagy tükörfelület, hasonlóan a nyílászárókhoz, a tereknek fényt és mélységet ad. Ideális esetben az ablakra vagy teraszajtóra merőleges falon helyezzük el a kiválasztott darabot; ha ez nem kivitelezhető, gondoljuk át, minek a képét szeretnék visszatükröződve látni: a kert, egy szépen összerendezett bútorcsoport, de akár egy másik helyiség képét is az enteriőr részévé tehetjük.
Padlótól mennyezetig érő üvegtáblák mellett használhatunk nagy méretű keretezett tükröket is. Ha ezeket középre, a padlószinttől feljebb helyezzük, a tükörfelületek az ablakhoz hasonló hatást sugallnak, így inkább fényességet, mint teret varázsolunk otthonunkba.
A tükröt persze nemcsak optikai célokra használjuk a lakberendezésben, hanem önálló, dekoratív berendezi tárgyként is. Keretének anyaga (fa, fém, bőr, üveg stb.), mérete (szélessége, mélysége) és formája (szögletes, kerek, íves stb.) rengeteg lehetőséget rejt magában: elegáns kiegészítő bármilyen stílusú enteriőrben.
+ 1 tipp a képre: A tükrök közelébe helyezett fényforrással (lámpa vagy gyertya) növelhetjük a világosságot a helységben.