S. Hegyi Lucia divattervezőt a Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki az iparművész-divattervező kategóriában. Ám Lucia nem csupán a divattervezésben profi, hanem a belső enteriőrök tervezésében, kialakításában, az úgynevezett home design terén is otthon van. Erre az egyik legjobb példa a saját lakása.
A belváros egyik patinás házában rendezte be műhelyét és a Luan By Lucia divatszalont évekkel ezelőtt. Mint mondta, nagyon szereti a nagy belmagasságú, nagyléptékű tereket, így alig várta, hogy a lakásukat is ebbe a házba „telepíthesse” és rendezze be. A választásban meghatározó szerepet játszott még az óriási ablakokon kora reggeltől késő délutánig betóduló fény, amely minden évszakban szinte mediterrán életérzést teremt. Ez azért is fontos, mert mély vonzalmat érez a patinás és a modern spanyol, olasz lakberendezés iránt, valamint, hogy kedvenc színei a kék és a narancssárga árnyalatai. Mindez főként a szalonban és a műhelyben érhető tetten, de a lakást is megérinti.
Lucia tervezte a lakást A-tól Z-ig A háromszoba-hallos lakás remek beosztása szükségtelenné tette, hogy különösebb, falmozgatással járó átalakítást végezzenek, csak a funkciókat kellett ésszerűen megtalálni. Klasszikus polgári eredete lévén az eredeti beosztás ezt többé-kevésbé meg is szabta. Nevezetesen, az előszoba bal oldalán nyílt a konyha és a spájz, a jobb oldalon, az utcafront felé pedig a rendkívül tágas hall, ebből értelemszerűen a nappali. Ez utóbbi egyik oldalán elhelyezkedő szobát hálónak, a másik oldalon lévőt pedig „gyerekszobának” nevezték ki. A szülői hálóból és a konyhából egyaránt megközelíthető fürdőszoba az egyetlen olyan helyisége a lakásnak, amely nem kap természetes fényt. A berendezést természetesen Lucia tervezte, alakította A-tól Z-ig, s mint bevallotta, hisz abban, hogy a feng shui szerinti térrendezés hozzájárul az energiák pozitív áramlásához. Ezért alkalmazta a legfontosabb szabályait a lakás és a szalon téralakításában, összeegyeztetve a kényelmes, praktikus és a lakályos otthon elveivel. Hernyóselyemmel kárpitozta a székeket Az igényességet nem csupán a régiségboltokból beszerzett, sajátosan fölújított, különleges bútorokkal valósította meg, hanem az eklektika jegyében néhány mai design-darabbal is kiegészítette ezeket, nem feledkezve meg a mindennapi kényelmes használat szempontjairól sem. Az egyik leglátványosabb helyszíne a lakásnak a hall, amely adott esetben, nagyobb családi, baráti összejöveteleknél az ebédlő szerepét is betölti. A fölújított régi ebédlőasztalt, komódot ugyanis a szintén régi, különböző formájú, stílusú székekkel társította úgy, hogy különböző színű hernyóselyem-szaténnal kárpitoztatta azokat. Modern és régi kombinációja Mindezt megkoronázta a sokszínű Venini üvegcsillárral, s így, a modern és a régi merész kombinációjával izgalmasan vidám, extravagáns enteriőr született. Kedvenc textíliája a selyem, mert mint mondta, a legnemesebb kelmék egyike. Nem véletlen, hogy a ruhakollekcióiban is meghatározóak a kézzel festett selyemből készült, egyedi tervezésű ruhák, neglizsék, valamint lakberendezési kiegészítők. A Lucia Stúdió ugyanis a ruhák mellett évek óta foglalkozik az utóbbiak tervezésével is, amelyek a ruhákhoz hasonlóan, illetve azokkal összhangban, szintén személyre szabottak.