A Design Institute május 21-től rendezi meg designbútorokból első kiállítását, amelynek különleges csúcspontja lesz, amikor az egyhónapos nyitva tartás végén a bemutatott kollekció darabjait árverésen fogják értékesíteni.
A világ designbútor-kínálata már több éve itt van Magyarországon – főleg a budapesti Andrássy út és környékének üzleteiben -, de a vásárlói még kevesen vannak. A mostani kiállítás és az azt záró aukció egyik legfontosabb célja éppen a design iránti érdeklődés növelése. A helyszínen a rendezők közel kétszáz különleges bútort – szófát, ágyat, széket, polcot, szekrényt stb. – vonultatnak fel a legjobb külföldi és hazai formatervezőktől, s a kiállítás végén valamennyi bemutatott darabot árverésre bocsájtják. A záróeseményt várhatóan fokozottan izgalmassá teszi majd az a tény, hogy a rendezők a világ vezető bútorgyárainak új kollekciójából néhány olyan különlegességet is megrendeltek, amelyek csak az aukción jelennek meg először Magyarországon.
Az egyhónapos nyitva tartás remélhetőleg elegendő időtartam lesz a közönség számára, hogy a kiállított bútorok és kiegészítők alapján terveket készítsen lakása új berendezéséhez. Persze a rendezvény már akkor is „sikeres” lesz, ha egy-egy licitáló csak egy-két új designtárgyat szerez be magának, és illeszti be azt régi bútorai közé. A választást mindenesetre segíteni fogja az aukciós katalógus, amelyben minden kiállított bútor szerepel, s megtalálható benne a kikiáltási és a kiskereskedelmi áruk is. Az árverésen a bútorok kikiáltási árát ugyanis a gyári árban határozták meg a szervezők, így az esemény a „kedvezmények lehetősége” is lesz, hiszen a résztvevők a kereskedelmi ár ismeretében el tudják dönteni, mikor kell megállniuk a licittel ahhoz, hogy valaki még kedvezménnyel juthasson egy-egy különleges darabhoz. A kiegészítő tárgyak – vázák, takarók, lámpák stb. – számára pedig a kiállítás helyszínén Design Shopot nyitnak a rendezők, így azoknak sem kell üres kézzel távozniuk, akik nem vesznek részt az aukción, de szeretnének egy-egy kisebb tárgyat „megszerezni”.
Az 1929-30-ban épült, ma már ipari műemlék egykori Récsei buszgarázs csarnokának különlegessége, hogy hatalmas fesztávú, felülvilágított, üveg-acél szerkezete alátámasztás nélkül épült. Ahhoz, hogy ezt az ipari csodát is látni lehessen, a buszgarázsból épült bevásárlóközpont építészei álmennyezet nélkül, egyben hagytak meg egy 1200 négyzetméteres területet, amit nappal az üvegtetőn és a szintén üvegből épült oldalfalon át beáradó fény, este pedig az eredeti ipari lámpaburkolatok mögé helyezett modern világítótestek fénye világít meg – s mindez szintén érdekes élménnyel szolgál a rendezvény látogatóinak.