A lakberendezésben egy időre búcsút inthetünk a keményvonalas világnak: a szigorú derékszögek helyére mindinkább a lágyan ívelő, hullámzó formák, s a belőlük képzett, „tekergő” tárgyak lépnek.
Belga alternatívák
Casimir, a belga formatervező azt ajánlja vásárlóinak, felejtsenek el mindent, amit a környezetükben található tárgyakról eddig gondoltak A tervező és tíz kollégája 1995 óta készítik együtt különleges bútoraikat, melyeknek „komoly” mondandót is szánnak. A Nr.1. számú tál túldimenzionált méreteivel asztalként használható, az Anna nevű szekrény ajtajának megnyitásakor megelevenedik és mozog a bútor váza, míg maga az ajtó megáll. Bár Casimir darabjai egytől-egyig rendhagyóak, előállításuk a lehető leghagyományosabb úton, saját műhelyében, kézműves technikával történik.
Mindent a kéznek!
A legújabb etikett szerint a különféle étkezések alkalmával bátran használhatjuk az ujjainkat evőeszköz helyett. Ezek az illemszabályok nemcsak az állófogadások „apró falatkái” esetében engedélyezik, hogy kézzel érintsük az ennivalót, hanem akár a teljes menüt is végigehetjük ilyen módon. Az új szellemű konyhák és a hozzájuk tervezett, speciális edények térhódításával hamarosan várható az újfajta étkezési mód szélesebb körű elterjedése. Ennek a legújabb divatnak a kulcsszereplője egy kanál- és tálka-egyveleg, amelyet szükség szerint lehet leves-, vagy desszertevésre, ételporciózásra, illetve tálalásra használni.
Könnyen variálható ez a készlet, amely egy üvegtálból és három porcelántálkából áll
Ázsiai hatások érezhetőek a Minamoto étkészlet formavilágán Hálós szerkezet – átlátható tartalom
Könnyed anyagok, üres belsők jellemzik ezeket a tárgyakat, amelyek éppúgy lehetnek lámpák, mint dekorációs elemek. Megjelenésükkel újfajta távlatok nyílnak a lakberendezésben.