A lakberendezésnek erre az egyik legproblematikusabb kérdésére nehéz megfelő választ adni. A lehetséges megoldásokhoz néhány képpel járulunk hozzá.
A padló alatt Dán Bernadette lakberendező szellemes megoldása ez a két helyiséget összekötő, járható gardrób (fent), amelynek még a padlóját is megemelte, hogy alatta süllyesztett tárolót alakíthasson ki például a sílécek számára.

Talpalatnyi hely Egy kislakás előszobájában láttuk ezt a „két legyet ütő” szekrénykét: a gázórát rejtő ajtók mögött leleményes háziasszonyunk a cipőknek szolgáló polcokat is beépített.

Szekrények nélkül Nem könnyű beépített szekrény, vagy gardrób nélküli lakásban elhelyezni a ruhákat. Ebben a tetőtéri otthonban, ahol a helyzetet még tovább nehezítik a ferde falak is, a legkézenfekvőbb megoldást ez az állvány jelentette.

Hálóhoz csatlakozó gardróbfülke Az alvás és a tisztálkodás helyét magába foglaló lakrészhez kapcsolt, praktikus fülkében mindent együtt lehet tárolni, ami az öltözködéshez nélkülözhetetlen.

Megoldás a közlekedőben A nappalit a hálóterekkel és a fürdőhelyiséggel összekötő folyosó a tárolás szerepét is betölti. A háromtagú család összes holmiját képesek elnyelni ezek a szekrények, síléctől az úszógumiig, sőt a nappaliból kiszorult könyvtár maradéka is kapott helyet.

Szárító-tároló konyhaszekrény Nem véletlen, hogy ezt a praktikus darabot ugyan Budapesten, de egy finn család konyhájában kaptuk lencsevégre. Finnországban ugyanis általános, hogy a mosogató fölé, a szokásos felső szekrények alá beépítenek egy alul nyitott, „csöpögtetős” elemet is.

Kincset érő dobozok Ebben a családban mindent gyűjtenek és megbecsülnek. A pléh teásdobozok a húszas éveket idézik, szépen dekorálnak, miközben a belsejükben tollak, ragasztók és ehhez hasonló kincsek lapulnak.

Szoba a szobában Jeney Hilda lakberendező tervei szerint készült el ez a legénylakás hálószobájába beépített gardrób. A jól szerkesztett járható szekrény kényelmes, tágas teret enged a válogató mozgásának, áttört falain át pedig fényt és levegőt kap a szobából.