A fények kiválasztásánál gondoljuk át, hogy milyen tevékenységek zajlanak majd a szobában, mire használjuk leggyakrabban az adott helyiséget.
Vegyünk elő egy alaprajzot, és amikor már pontosan tisztáztuk az egyes helyiségek funkcióját, rajzoljuk be méretarányosan a legfontosabb bútordarabokat. Így világosan látszik majd, hová és hány darab konnektor szükséges, hányas keretben ajánlott sorolni őket, hol legyen a tévé kiállása, a rooter helye, hova ideális elhelyezni általános fényforrást a mennyezeten, illetve hova érdemes fényfoltokat, esetleg hangulatvilágítást tervezni. Általános szabályként jegyezzük meg, hogy a dugaljakat többnyire a padlótól 40 cm, a kapcsolókat 110 cm körüli magasságba teszik.
A világítóeszközök kiválasztásához okosabb szakember segítségét kérni. Így elkerülhetők a bakik; ugyanis igen kellemetlen, ha a LED színhőmérséklete 5000 kelvin, vagy ha olyan hideg, kékesfehér fény árasztja el a szobát, ami leginkább egy orvosi rendelőbe illene. A tökéletes kapcsolási terv kidolgozásához már a tervezés első szakaszában tudnunk kell a funkciók mellett azt is, hogy az egyes ajtók merre fognak nyílni, és mi lesz a haladási irány. Nehogy egy kapcsoló – állandó kényelmetlenséget okozva – az ajtó mögé kerüljön.
Egy térben érdemes különböző erősségű és színű fényforrásokat kombinálni. Az általános fény többnyire a mennyezeti lámpát jelenti. Ez sokszor csak ahhoz elég, hogy beszélgetni, takarítani, társasjátékozni lehessen, tehát mellette mindenképpen gondoskodnunk kell kisebb kiegészítő fényekről, hangulatvilágításról. Alakítsunk ki olvasósarkokat, vagy rejtett, süllyesztett lámpákat, LED-sorokat. Ma már léteznek speciális kapcsolók, amelyek biztosítják a variálható, kényelmes használatot, illetve választhatjuk a dimmeres, fényerő-szabályzós típust is. Alternatív kapcsolókat a nagyobb szobákban célszerű elhelyezni; így nem kell sötétben menni a lámpa lekapcsolása után.