Legyen szó a legkülönfélébb képzőművészeti ágakról, kulináris örömökről, vagy éppen filmekről, a spanyolok az élet legtöbb területén kreativitásukkal hívják fel magukra a figyelmet. Ugyanez tapasztalható formatervezésük háza táján is.
Az újkori spanyol design-tradíciók gyökerei Antonio Gaudinál keresendők, aki Sagrada Familia nevű barcelonai templomával létrehozta a „spanyol modernet”. A spanyol polgárháborút követően aztán Miguel Milá, Antonio de Moragas és Andrés Richard művei terelték a figyelmet az ibériai félszigetre. Az igazi áttörés a 70-es években következett be, amikor már néhány, kimondottan design-orientált cég is feltűnt a láthatáron. Azóta egyre több gyártó helyezi figyelme középpontjába a forma- és arculattervezést. Aki ma „spanyol designról” beszél, ne pusztán egy földrajzilag körbehatárolható fogalomra koncentráljon; ez a kifejezés napjainkban egyet jelent a tiszta vonalvezetéssel, a magas színvonalon előadott kivitellel és egy nagy adag életkedvvel.
Liévore-Altherr-Molina
A három tervező, Alberto Liévore építész (1948-ban született Buenos Airesben), Jeanette Altherr formatervezőnő (1965-ben született Heidelbergben) és Manuel Molia belsőépítész és formatervező (1963-ban született Barcelonában) 1991 óta dolgozik együtt barcelonai stúdiójukban. A trió, amelynek profiljába belső terek kiképzésén kívül csomagolás- és formatervezés is beletartozik, olyan nagy cégeknek dolgozik, mint az Arper, a Casamilano, a Perobell, vagy az Andreu World. A tagok a tervezés mellett oktatnak a világ különféle híres, művészeti intézményeiben is.
Gabriel Teixidó Gabriel Teixidó szerint az a jó design, amit használat közben nem venni észre, ugyanakkor nélkülözhetetlen. Az 1947-ben született tervező minden feladatát a funkció felől közelíti meg. A feltűnő megoldásoknál többre értékeli a visszafogottságot. Olyan nagy cégeknek dolgozik, mint az Enea, az Akaba, az Aridi, a Krug.
Puntmobles A Puntmobles cég 1980-ban kezdte meg működését Valenciában. Olyan neves tervezőkkel dolgoznak együtt, mint Jorge Pensi, Rafael Moneo, Pedro Miralles és mások.
Több jelentős szakmai megmérettetésen ismerték el eddig termékeiket, többek között 1997-ben Nemzeti Design-díjjal, 2003-ban pedig Experimenta-díjjal. Termékeik közül nem egy a nagy múzeumokban is látható, mint például a londoni Victoria & Albert Múzeumban. Napjainkban a klasszikus design képviselőiként tartják őket számon.