A hagyományos, finn szauna mellett egyre ismertebb és kedveltebb az infraszauna, amelynek relaxáló, gyógyító hatása bizonyítottan nagyobb, s a szervezetet kevésbé terheli meg.
Előmelegítést a halogén technika miatt nem igényel, s ez az egyetlen sugárzó, amelynek barátságos „napfénye” van. Minden infraszaunához tartozik vezérlő egység, amely az idő és a hőmérséklet beállítására szolgál, a választék széleskörű, az egyszerű időkapcsolótól az analóg, nyomógombos változaton át a digitális, több funkciós, választható led-világítású high-tech darabig. Praktikus, ha a vezérlő egység a kabinon belül helyezkedik el, így az adatok mindig jól láthatók. Minden típus felszerelhető aromaterápiás szettel és zenei berendezéssel, de akár az otthoni zenei berendezésre is csatlakoztatható. GYAKORLATI TANÁCSOK
Mennyit szaunázzunk? Az ajánlott tartózkodás egyszeri alkalomra 20-30 perc. Ennyi idő alatt fennmarad a test természetes hőegyensúlya. Az igénybevétel gyakorisága a szervezet teherviselő képességétől függ, lehet akár naponta is. Hová helyezzük? Hely- és energiaigénye minimális. Akár egy négyzetméteren, egy konnektorral telepíthető. Nincs szükség extra erőforrásra, nem terheli a környezetét hővel és nedvességgel. Nappaliban, fürdőben, hálóban, irodában, bárhol felállítható. Mekkora legyen? A hatékony kabin az infrasugár hatótávolsága miatt keskeny, 90-110 cm, hosszát a kényelmes ülés(ek) mennyisége határozza meg. Milyen anyagból? Az infraszaunánál nem a hő benntartása a cél, tehát a hőszigetelés nem követelmény. S minthogy nincs kitéve jelentős hő- és nedvességterhelésnek, az anyagválasztás szabadsága nagy. Készülhet bármilyen fából (lambéria, rétegelt lemez, bútorlap stb.), falazó elemekből (Ytong, tégla), üvegből, üvegtéglából, plexiből stb. Mire ügyeljünk?
» Egészséges emberek korlátozás nélkül ajánlott az infraszaunát. Figyelembe kell venni, a szervezet egyéni teherbírását, mindenkori fizikai állapotát. » Kifejezetten veszélyes infraszaunázás közben vagy után hideg fürdőt, zuhanyt venni. » A nagy vízveszteség és a fokozott méregtelenítés miatt fontos az ásványvíz fogyasztása. » A kabinban az ülő testhelyzet a leghatékonyabb, mert az inframeleg horizontálisan terjed. » Bármilyen kétség esetén érdemes orvossal konzultálni: bizonyos gyógyszerek és az infraenergia együttes alkalmazása mellékhatásokat és egyéb reakciókat okozhat. A normál testhőmérséklet emelkedése problémát jelenthet egyes betegségek esetén. Terhesség, magas vérnyomás, fertőző betegség vagy sebészeti beültetés esetén csak orvos hozzájárulásával használható az infrakabin.