Ahhoz, hogy egy, a „fiatal éveiben” szépnek és hasznosnak mondott bútor vagy más lakberendezési eszköz később a valódi „klasszikusok” közé emelkedhessen, ki kell állnia az idő próbáját. Az igazán jó darabok azonban néhány évtized elteltével sem tűnnek divatjamúltnak, változatlanul keresik, vásárolják őket. Sikerük titka a jó designban keresendő, s ez hosszú távra biztosítja létjogosultságukat.
A DESIGN KLASSZIKUSAIT - legyenek azok valamely híreses sorozat prototípusai, vagy régebben gyártott szériák épségben fennmaradt darabjai – egyre nagyobb érdeklődés övezi. Ma már a 20. században született tárgyaknak is igen komoly áruk van, az „antikvitásokhoz” hasonlóan régiségként tartják számon ezeket is. Egyre több üzlet ismerte fel az ebben rejlő lehetőségeket, régiségboltok és aukciós házak specializálódtak erre a korszakra. Aki lépést szeretne tartani, jó, ha kiismeri magát, és otthonosan mozog ennek a korszaknak az alkotói és műtárgyai között!
1. 1972-ben készült a Verner Panton tervezte akril gömblámpa, amely azóta is folyamatosan kapható. 2. A Barcelona széket 1929-ben tervezte Mies van der Rohe. 3. A fenyőfurnérral borított szekrény keletkezésének éve 1927, alkotója Breuer Marcell. 4. A radikális designt megtestesítő poliuretán „kaktusz-fogas” 1972-ből származik, tervezője Guido Drocco és Franco Mello. 5. A „piramis-széket” Verner Panton alkotta 1960-ban. 6. Az állólámpa Arne Jakobsen munkája 1958-ból. 7. 1920-ból, Karlsruhéból, Max Laenger műhelyéből való az elefántos váza. 8. A kizárólag egyedi megrendelésre készített „háromszorosan kerek asztal” 111,5 centiméteres átmérőjű lapját kék linóleum borítja. Max Bill tervezte 1940-ben. A VITRA BÚTORGYÁR alapította Vitra Design Múzeum legújabb kiállításán eredeti bútorok kicsinyített másolatain mutatják be a cég híres darabjait. Az At home (Otthon) című kiállításon az elmúlt 70 esztendő 30 klasszikusát prezentálják.
1. „Organikus szék” Charles Eames és Eliel Saarinen műhelyéből. 2. + 6. George Nelson kinyitható ágyai 3. Verner Panton Amőba-fotelja 4. + 10. George Nelson faliórái 5. Parafaszék Jasper Morrisontól 7. Ray és Charles Eames gyerekszéke 8. „Koloniál” asztal Hans Bellmann tervei alapján 9. Jean Prouvé alacsony szekrénye 11. Marten van Severen széke 12. + 13. Asztal és szőnyegek Ronan és Erwan Bourouellec tervei alapján A Vitra Múzeumról további informácíók a www.vitra.com webcím alatt találhatók. A KÉPEN LÁTHATÓ BABAHÁZ a Puppenmuseum Falkenstein tulajdona, Elke Dröschler gyűjteményéből származik. Az érdekes múzeum tulajdonában több mint 60 babaszoba és 300 baba található. Címük: 22587 Hamburg, Grotiusweg 97.