Szeptemberben elkezdhetjük és egészen a fagyokig folytathatjuk az ültetést, hogy minél korábban gyönyörködhessünk a krókuszok, nárciszok, jácintok, tulipánok és színpompás társaik látványában.
A hagymások a meleg, napos helyet, a jó vízelvezetésű, gyorsan felmelegedő, szerves anyagokban gazdag talajt kedvelik. Gondoljuk át, hogy a kert melyik részét szeretnénk velük díszíteni, és ott készítsük elő a területet alapos gyomtalanítással, porhanyítással. Szükség esetén öntözéssel gondoskodjunk a talaj nedvességtartalmáról, az agyagos földet pedig érett komposzttal lazítsuk.
Csoportos elrendezéssel dekoratív színfoltokat alakíthatunk ki. Ezeket érdemes előre megtervezni, és a kert alaprajzán fajtánként bejelölni. Jó választás a harmonikus sárga-narancs-piros vagy bíbor-ibolya-kék, valamint a kontrasztos fehér-kék, esetleg piros-sárga-kék összeállítás.
Vásárláskor figyelmesen olvassuk el a kereskedők honlapjain és katalógusaiban, illetve a csomagoláson feltüntetett információkat a választott növény színéről, magasságáról, virágzási idejéről és ültetési mélységéről. Kizárólag sértetlen és tömör hagymákat válasszunk, amelyeken nem mutatkoznak a penész jelei.
A kisebb hagymákhoz keskeny ültetőlapátot, a nagyobbakhoz széleset használjunk. A mércés jelölésűekkel a legegyszerűbb az optimális mélységű gödör elkészítése. (Ha bizonytalanok vagyunk, pl. tulipánnál, mérjük meg az ültetendő hagyma körméretét, és ezt vegyük ültetési mélységnek.) A munka megkönnyítésére érdemes beszerezni egy hengeres hagymaültető eszközt. Ezt csavaró mozdulattal nyomjuk a talajba, majd szintén csavarva húzzuk ki. Helyezzük a keletkezett lyukba a virághagymát a hajtáscsúcsával felfelé, végül morzsoljuk rá a hagymaültetővel kiszedett földet, és finoman nyomkodjuk le.
A hagymákat ne ültessük túl sűrűn! Pl. a 10 cm magas krókuszok között hagyjunk 8-10 cm tőtávolságot, az általában 30 cm magasra növő tulipánoknál pedig kb. 15 cm-t.