Az Amerikából hazatelepült üzletember jött, lakást vett, berendezte, majd az üzletmenet változásait követve eladta és elment. Mi már csak az új tulajdonossal válthattunk szót, aki boldogan mutatta meg a teljes berendezéssel együtt vásárolt otthonát.
– Nem titok, hogy az előző lakásodat is bemutattuk lapunkban, ám az jóval konzervatívabb ízlésre utalt, amelyre az eklektika is rányomta a bélyegét. Most meglepődve látom, hogy modern hangvételű, letisztult, egységes stílus uralja a tereket. Miért és hogyan történt ez az „eltévelyedés”? – Jelentősebb összeget örököltem a közelmúltban, s arra gondoltam, hogy ingatlanba fektetem – mondja Éva. – Olyan lakást kerestem, amelyet könnyen és jó áron bérbe adhatok, ám ha úgy adódik, akár jómagam is szívesen lakom benne. Mondanom sem kell, hogy az igényes kivitelezésű és jó helyen lévők az örökölt tőkémnél jóval többe kerültek. A várakozás álláspontjára helyezkedve, a sokadik lakás vizitálása után láttam meg ezt, amelyet jócskán áron alul, tehát számomra is elérhetően kínáltak. Szerencsére a tulajdonos gyorsan akart túladni rajta, én pedig percek alatt döntöttem a megvételéről. Már a lakópark ősfás környezete és a ház öko-bio-volta is magával ragadott, s amikor megláttam a számomra teljesen rendhagyó lakást, a „másságába” szinte beleszédültem. – Úgy hírlik, hogy a tulajdonos szerkezetkész állapotban vásárolta meg az eredetileg háromszobás ingatlant, amelyet teljesen saját elképzelése alapján alakíttatott át és rendezett be.
– A történet hitelesnek tűnik, minthogy a New York-i lakásához nagyon hasonló felfogásban és stílusban rendezkedett be itt is, erről fotókat is mutatott. Vonzódik a szellős, nagy terekhez, amelyet itt, a nyolcvanöt négyzetméteren is igyekezett megvalósítani, szerintem sikeresen. Amellett, hogy egy térbe vonta a nappali-konyha-étkezőt, ahol csak tehette, tükröket helyezett el a lakásban. De, mint látható, nem ám csak itt-ott, hanem teljes falfelületeket borított be vele a nappaliban. A hálóban pedig a faltól falig gardróbszekrény görgős ajtóinak tükörfedése mellett az ágyfejvégnél lévő falfelület is „tükör-takarót” kapott. Mint elmondta, a tükör ezüstszürkéjéhez igazította az Amerikából származó, speciális, szürke tapétát is, amelynek rusztikus hatású és csíkokkal osztott felületével a nagy tükörfelület simaságát, fényességét, egyöntetűségét is ellensúlyozta. A szürkéket pedig kevés feketével is „megtámogatta”, minthogy a konyhában a fehér konyhabútorhoz fekete márvány falburkolatot és munkapultot használt. A nagy felületeket uraló szürke és fekete hideg hatását pedig a lakás teljes padlóburkolataként használt bézs színű gránitlappal lágyította. A fém- és földszíneket – szürke, bézs, fekete – a textíliákkal foglalta össze, mint az ágytakaró, vagy a vele azonos anyagból készült, dúsan redőzött függöny.
– Ahogy hallgatom a beszámolódat az előző tulajdonos megvalósított koncepciójáról, és nézem az ínyencségig fokozott összhatást, az az érzésem, hogy a foglalkozása minimum lakberendező.
– Őszintén szólva arról nem tudok, hogy tanulta-e valaha is a lakberendezést, vagy vele született tehetsége van hozzá, de az bizonyos, hogy a textiliparban érdekelt, s szerintem ahhoz is átlagon felüli ízlésvilág szükséges, amelyet az otthonteremtésben is remekül kamatoztatott.