A Lakáskultúra februári számából megtudhatják, hogy milyen bútorokkal rendezte be a magyar lakberendezőnő az angol úriember számára budapesti, Andrássy úti lakását.
2007 márciusában egy barátnőm felhívott Angliából, hogy kedves angol ismerősének az én munkáimat ajánlotta – meséli a lakberendező. Az úr keveset tartózkodik Budapesten, és segítségre lenne szüksége otthona berendezéséhez. Csupán néhány bútor kellene. Ekkor még nem gondoltam, hogy hamarosan naponta nézegethetem a képzőművészet fellegvárát és láthatom a nyitott ablakok mögött folyó műtermi munkát. Kényelmes bútorok A lakás az első látogatásom alkalmával úgymond szerkezetkész állapotban volt. Áthelyezett, vakolatlan falak, lógó vezetékek, 5 méteres belmagasság. (Itt jegyzem meg, hogy Londonban ritkábban találkozhatunk 4-5 méteres belmagasságú lakásokkal, mint Budapesten. Ez a körülmény az angol úrnak is különleges és vonzó lehetett, amikor itt választott lakást.) Az ő birminghami otthona modern, minimál stílusú. Bútorban szereti az egyszerűt és kényelmeset. Egy lakberendezőnek ez nem túl sok információ, viszont a megrendelő ideális, mert gyakorlatilag a berendezésben szabad a pálya. Hirtelen nehéz mit kezdeni ekkora szabadsággal! A konyhabútor anyagát, színét választottuk ki elsőként. A viszonylag nagy színválasztékból az angol úrral mindketten a mélybarnára mutattunk, anyagot tekintve pedig a márvány konyhapultra. Ez volt a vízválasztó. Ettől kezdve tudtam, hogy az esetleges kulturális és stílusbeli különbözőségeink ellenére tökéletesen tudunk majd együtt működni. Régi tárgyakat válogattak A patinás, századfordulós műemlék palota minden részlete eredeti állapotába került a felújítás után. A stukkókkal teli lépcsőházban áttetsző üveglift van, hogy ne zavarja a régi, cizellált kovácsoltvas korlátok látványát. Az angol úr otthona is kívánta a régi tárgyakat, pár darabot a klasszikus stílusból. Így esett a választás az antikvitások és galériák utcájában található Ferenczi Galériára, ahol eredeti állapotú igazi kincsek mellett felújított darabok, a pincében pedig bútorromok között válogattunk. A galériából magunkkal vittük azt a négy eperpiros fotelt, amiken az üzlet megköttetett a galéria tulajdonosával a tárgyaló szobában. Harmonikus otthon Egy art deco tálaló is megvételre került, amit ott helyben újítottak fel. A konyha így egy kávézósarokkal bővült. A kis könnyed, lágy vonalú fotelok finom kontrasztban állnak a modern, egyenes vonalú konyhával, aminek a sarkába áttetsző bárasztalt állítottunk két plexiszékkel, hogy ezt a harmóniát meg ne zavarja. A konyha-előtér díszei a hosszú láncokon lelógó, gömb kristálycsillárok, melyek méreteikkel és falra vetett fényjátékukkal megtöltik a nagy belmagasságú teret. Kép már nem illett erre a falra, így festettem lazúros technikával, vörös, barna, fekete színekkel pár virágmotívumot.
Megszerette a lakást Az angol úr eredeti elképzelése szerint a lakást kiadásra szánta. Hogy milyen érzés lehet este nyolc után kinézni az ablakból és bámulni az Andrássy utat? Ezt csak az tudhatja, aki ott lakik. Az angol úr tudja, mert ő ott lakik. Két-három hetente jön csupán Budapestre, de amikor itt van, akkor ott lakik. Megszerette ezt a lakást, a várost, ami az ő második otthona lett. Nem fogja idegen lakni ezt a lakást.