Előny is lehet, ha nem sikerül azonnal megtalálni az álomlakást. Céline-nek a hosszas keresgélés miatt elég ideje volt a tervezésre, amelyhez kedvenc tapétái adták az inspirációt. A francia belsőépítész elegáns, klasszikus, mégis színes és kényelmes otthont hozott létre.
Vannak olyan stílusok, irányzatok, amelyek elválaszthatatlanul hozzátartoznak egy-egy országhoz, helyhez. A jellegzetes Haussmann-házakat például egyértelműen Franciaországhoz kötjük, még azok is, akik nem tudják, hogy így hívják őket. A 19. században Párizs hatalmas átalakuláson ment keresztül, a korábbi kanyargós, átláthatatlan utcaszerkezetet felváltotta egy átláthatóbb, egységesebb, elegáns városkép. A központilag szervezett településfejlesztés meghatározó alakja volt az építészeti háttérrel egyébként nem rendelkező Georges Eugène Haussmann. Róla nevezték el a szóban forgó korszakban emelt manzárdtetős, legfeljebb hatemeletes házakat. A Haussmann-stílus gyorsan népszerűvé vált, erről tanúskodik, hogy a vidéki nagyvárosokban is található jó néhány hasonló épület.
Életet szerettek volna varázsolni a polgári, a Haussmann-stílusú házba
– Közben sem tétlenkedtem, a szerződéskötés idejére szinte teljesen kidolgoztam a terveket. Az volt a fő célom, hogy színt vigyek az elegáns polgári környezetbe, bátor, vidám enteriőrt akartam létrehozni, ahol a gyerekek is jól érzik magukat. A kiindulópontot azok a tapéták jelentették, amelyekbe már jóval korábban beleszerettem – magyarázza a tulajdonos-tervező.
A 230 m2-es lakás kifejezetten jó állapotban volt, komolyabb átalakításra és felújításra nem volt szükség. Az alaprajzot szintén megfelelőnek találták az új tulajdonosok. A kisebb helyiségek U alakban helyezkednek el, közrefogva a közös tereket. Most az egyik oldalon a gyerekek, a másikon a szülők szobái találhatók. Egyetlen nagyobb változtatást hajtottak végre: a korábban nyitott konyhát egy üvegpanellel leválasztották, hogy az ételszag ne jusson el a lakás többi részébe. De mivel az új elem áttetsző, a tér így is egységes maradt.
A tapéták mellett a zöld szín lett a központi elem
A tapéták mindenhol kiemelt szerepet kaptak, Céline a palettát tudatosan ezekhez igazodva tervezte meg. Az alapszín a zöld, amelynek hat különböző árnyalatát használták. A bútorok, berendezési tárgyak többségét a korábbi otthonukból hozták magukkal.
– Régóta a szakmában dolgozom, mégis izgalmas volt látni, ahogy a meglévő darabok új életre keltek, szinte átváltoztak az eltérő környezet hatására – meséli Céline. A belsőépítész a hagyományos elemeket modern dizájndarabokkal társította, és karakteres mintákkal, merész színkombinációkkal, egyedi kézműves tárgyakkal vidám, hangulatos enteriőrt hozott létre, miközben arra is ügyelt, hogy valóra váltsa szerettei vágyait.
Fedezd fel ezt az igazán különleges francia családi otthont, amelyben a merész színek eleganciával találkoznak. Gyönyörű képekkel mutatjuk be a legújabb Lakáskultúrában! A februári Lakáskultúra már elérhető az újságárusoknál, árusító helyeken!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!