A mézeskalács házikó csodásan beilleszkedik az erdő környezetébe, épp, mint a mesében…
A kicsi erdei lak ebben a novemberi ködös időben még valószerűtlenebb látványt nyújt, mint egyébként. A Mecsekben kirándulók gyakran állnak meg itt, és rácsodálkoznak, hiszen a mézeskalács házikó úgy húzza meg magát a roppant erdőben, mint valami tündérlak. Az is lehet, hogy tényleg tündérek táncolnak odabent, hiszen a házikó ajtaján ki- és bemenni évtizedek óta nem láttak senkit. Pedig, hogy az épület lakható, vagy legalábbis éjszakai menédéket nyújthat, mi sem bizonyítja jobban, mint a teteje fölé magasodó kémény…
A mézeskalács házikó története
A bájos épület előélete persze minden erdőjárót és turistát nagyon érdekel. De többnyire csak találgatnak az itt megálló emberek, hogy vajon hogyan és miért kerülhetett ide, az erdőbe.
Az erdei lakról néhány varázslatos képet készített a minap Györkő Zsombor, őt kérdeztük róla. „Sajnos sok információ nincs a házikóról. A kőből épült, vörös pala fedte vadászházat Scholtz Péter erdőmérnök tervezte az 1970-es évek elején, melyet Ilijin Petar vajdasági ácsmester épített meg. Sajnos a meseház nem látogatható. Túrázás közben viszont kívülről is felüdülés a léleknek a “törpelak” közelében megpihenni” – mondta el a természetbarát.
Hol található az erdei lak?
Aki kimondottan szeretné látni kirándulás közben a kisházat, legjobb, ha Pécsvárad irányából vág neki az útvonalnak. A házikó helyzetét az alábbi térkép mutatja:
Az út csodálatos erdős részeken visz keresztül. Teljes béke honol a novemberi tájon.
Majd egyszercsak egy kanyar urán előbukkan a sűrűből a mézeskalács házikó! Tényleg varázslatos a látvány. Nem lepődnénk meg, ha idővel kiderülne, hogy ez Magyarország legkisebb lakható épülete.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!