Szentendrén, a Duna korzó szomszédságában talált új otthonra a korábban Budapesten élő pár. A nagy ház után egy sokkal kisebb méretű, nagyon kedves lakásba költöztek be, amit aztán a maguk ízlésére alakítottak.
Vannak, akik azért költöznek új helyre, mert bővül a család, Zsuzsi és János viszont azért döntött a váltás mellett, mert miután lányuk, Fanni önálló életet kezdett, túl nagy lett számukra korábbi otthonuk. Komoly dilemma előtt álltak…
Hosszas keresgélés után Szentendre lett a befutó
Szerették a házat ahol éltek és a környéket, de miután lányuk elköltözött othonról, üressé vált a teljes felső szint. „Tudtuk, hogy a 150 m2 sok két embernek, ráadásul már esedékes volt egy felújítás is, hiszen 17 éve éltünk ott. Végül úgy döntöttünk, hogy amíg idős kutyusunk, Guszti velünk van, maradunk, aztán ha ő elmegy, elkezdünk keresgélni. Kezdettől fogva lakásban gondolkodtunk, mert egy kert gondozása már fárasztónak tűnt, és mindenképpen Buda környékén szerettünk volna letelepedni” – magyarázza Zsuzsi. Először Budaörsön és Sasadon nézelődtek, eredménytelenül, aztán a megoldás szó szerint a szomszédból érkezett. „Egy régi kedves ismerősünk Szentendrére költözött, és ő javasolta nekünk, hogy keresgéljünk a településen. Én pedig hamarosan rátaláltam egy hirdetésre, amelyben új építésű lakásokat kínáltak, a Duna korzó közelében” – folytatja a feleség.
Szívükhöz nőtt bútorokkal költöztek
Az ingatlant szerkezetkész állapotban vásárolták meg, így ők választhatták ki a burkolatokat, falszíneket. Az viszont fájdalmasan érintette mindkettőjüket, hogy meglévő bútoraiknak csak egy részét hozhatták magukkal. „Előzőleg egy kétszer akkora házban éltünk, vagyis egyértelmű volt, hogy minden berendezési tárgynak nem lesz helye. Rengeteg holmit elajándékoztunk, de a legkedvesebb darabokhoz és dekorációkhoz ragaszkodtunk” – emlékszik vissza vendéglátónk. Ilyen például a gyönyörű, míves vaskályha, valamint a Szász Endre-kép, amelyet Zsuzsi – aki a neves női magazinoknak fotózott – személyesen a mestertől kapott. Ugyancsak a régi otthonukból érkezett az előszobatükör, a félköríves lerakóasztal, továbbá az egyik ágy és az éjjeliszekrény is.
„Azt rögtön láttuk, hogy ebbe a lakásba könnyedebb, filigrán darabok illenek, és a berendezésnél ismét segítségünkre sietett a véletlen – folytatja. – Az ingatlan átadásáig albérletben laktunk, így ismerkedtünk meg egy lakberendező hölggyel, Lévai Edittel. Ő javasolt jó néhány bútort, és remek tanácsokat adott. Megmutatta, miként állítsuk be az étkezőasztalt, hogy a lehető legkevesebb helyet foglalja, és milyen szögben szereljük fel a fürdőszobatükröt és a világítást.
Érzelmeket hordozó képek a falon
A dekoráció meghatározó elemei a poszterek és a képek, amelyeket gondosan válogattak ki a tulajdonosok. „ Mindegyikről valamilyen fontos érzés, emlék, élmény jut az eszünkbe. Párizsban egy kerek születésnapon jártunk a lányunkkal, a Rippl-Rónai-kiállítást egy balatonfüredi nyaralás alkalmával láttuk. A kanapé melletti vidám, színes poszter a Keleti pályaudvart ábrázolja, a hozzá illő piros lámpát Jánostól kaptam karácsonyi ajándékként”– mutatja a feleség a szeretett darabokat. A berendezés a költözés óta is változott: a korábbi, szintén piros, de zömökebb kanapét lábakon álló modellre cserélték, a fehér konyhafront helyére pedig szürkészöld került.
„Zsuzsi gyakran üldögélt a sötétzöld fotelben, ahonnan éppen rálátott a fehér konyhafrontra, és egyre határozottabban állította, hogy nem illik ide. Egy idő után aztán azt mondtam, vagy ne üljön abba a fotelbe, vagy cseréljük le az ajtókat. Az utóbbi történt – mondja nevetve János, a házigazda. A meleg színvilág és a meghitt emlékeket idéző tárgyak miatt az enteriőr tökéletes alap az adventi dekoráláshoz. Az erkély már november végén fénybe borul, és helyükre kerülnek a piros bogyókkal díszített koszorúk is. „Szentendre ebben az időszakban különösen csodálatos. A téli kézművesvásárok mellett számos művészeti és kulturális esemény színesíti a programot – meséli Zsuzsi. – Amikor a Duna-parton vagy az ünnepi díszbe öltözött házak között sétálunk, gyakran eszünkbe jut, hogy milyen szerencsések vagyunk: más kirándulni jön ide, mi viszont itt élhetünk…”
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!