A híres francia hadvezért és császárt szinte mindenki ismeri. Az viszont talán kevesen tudják róla, hogy imádott órákon át forró vízben ücsörögni. Élvezte a jótékpony hatásokat, közben újságokat olvasott, illetve beszédet tartott a kíséretének..
I. Napóleon tulajdonába több mint hatvan palota tartozott, többek közt a Velence közvetlen közelében lévő Villa Pisani. Ez a párját ritkítóan nagystílű épület több szempontból is különleges: egyrészt több, mint 140 szobája van, és egyik különlegesebb, mint a másik. De ami még ennél is érdekesebb, hogy a korabeli szokásoktól eltérően Napóleon külön kérésére egy hatalmas, süllyesztett márványfürdőkád is helyet kapott a főlakosztályban.
1807-ben vásárolta meg Napóleon a Villa Pisanit
1807-ben, a Velencei Köztársaság bukásakor került az Észak-Olaszországi késő barokk stílusú palota Napóleon tulajdonába. A Villa Pisaniként ismert rezidenciát a hódító mostohafiának, Eugene de Beauharnais-nak, Olaszország alkirályának ajándékozta. Eugén, aki kifinomult mecénás volt, egy sor felújítási munkálatot rendelt meg, amelyek megváltoztatták a kastély számos termének illetve a parkjának a megjelenését. A fürdőszoba manapság nem akkora luxus, mint a 19. század elején. Akkortájt valóságos csodának számított, hogy a francia császár fürdőszobájába zárható vízcsappal ellátott süllyesztett kád is került!
A mai napig látogatható a korabeli fürdőszoba
A villa és az épületet övező kert ma már múzeumként működik, a helyszínen művészeti kiállításokat rendeznek. Az épület történelmi jelentőségű, hiszen bepillantást enged Európa egyik legbefolyásosabb alakjának életébe és örökségébe.
View this post on Instagram
A fürdő kialakítása a maga korában abszolút újszerű volt, és egyértelműen megmutatja Napóleon vonzalmát a luxus és a modern kényelem iránt. A süllyesztett kád kényelmes és stílusos fürdőzési élményt nyújtott…
Az, hogy Napóleon tulajdonában volt a Villa Pisani, nemcsak az ingatlan pompáját növelte, hanem kiemelte a francia császár jelenlétét és politikai befolyását Olaszországban. A villa Napóleon hatalmának és státuszának szimbólumaként szolgált.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!