Páratlan nemzetközi kiállítás nyílik május 28-án, 18 órakor a budapesti Abigail Galéria és Aukciósházban. A nagyszabású nemzetközi tárlat igazi művészeti kuriózumot tár a műkedvelők és műgyűjtők elé. 14 ország 38 világhírű művészének 100 alkotása közül válogathatnak…
„A holnap tegnapja – a világ kockái” nemzetközi kiállítás egyfajta kiteljesedése annak a sikeres geometrikus-sorozatnak, amelyet Hajdú Kata, az Abigail Galéria tulajdonosa 2011-ben indított el azzal a céllal, hogy közelebb hozza a magyar közönség számára a modern művészet egyik legmarkánsabb stílusirányzatát, a geometrikus absztrakciót.
14 ország alkotóinak 100 munkája jelenik meg
A kiállításmegnyitón izgalmas kerekasztal-beszélgetésre számíthatnak a látogatók, hiszen olyan szakértők szemén keresztül láthatják a kiállított alkotásokat, mint Nem’s Judith a kiállítás kurátora, festőművész, aki maga is műgyűjtő, a MOMŰ társalapítója, Szöllősi-Nagy András professzor, hidrológus, műgyűjtő, szintén a MOMŰ társalapítója, továbbá Dr. Galgóczi Gergely jogász, műgyűjtő. A beszélgetés moderátora Martos Gábor, neves művészeti író, akivel a geometrikus absztrakció nemzetközi- és hazai jelenét és jövőjét tekintik át a beszélgetés résztvevői művész és műgyűjtő szemmel.
A megnyitó zenei hangulatáról a 2024-es Junior Prima díjas Papp Mátyás és zenésztársai gondoskodnak.
A modern klasszikusokat ünneplő, értékesítéssel egybekötött tárlaton a magyar műgyűjtők és befektetők rendkívül gazdag nemzetközi anyagból válogathatnak, köszönhetően az Abigail Galéria, a francia Galerie Aller Simple, és a német Emilia Suciu Galéria között régóta fennálló munkakapcsolatnak.
“A kiállítás különlegessége, hogy idén már nem csupán egy-egy ország művészeit mutatja be a Galéria, 2024-ben 14 ország alkotóinak 100 munkája jelenik meg. A világ kockái cím kiválóan tükrözi a nemzetközi gyűjteményben megjelenő formák, díszítések, színek ősi eredetét, univerzális motívumkincsét, amelyek örökérvényűvé teszik az alkotásokat.” – mondta el Nem’s Judith a kiállítás kurátora.
A kiállító művészek
A kiállító művészek 14 országból érkeznek, és több mint 100 alkotásuk lesz megtekinthető és megvásárolható a kiállítás ideje alatt. Az alkotók ugyan azonos formanyelv keresztmetszetén találkoznak, mégis egyedi szisztémát, ritmust, diverz eszköztárat felvonultatva kommunikálnak a műveiken keresztül.
Olyan ismert alkotók munkáit mutatjuk be a magyarországi műkedvelő közönségnek, mint Helen Vergouwen, Haruhiko Sunagawa, Gael Bourmand, Daniel de Spirt, Henry Prosi vagy a dinamikus, innovatív MADI irányzat képviselői közül Vincenzo Mascia és Gianfranco Nicolato. Több művésznek, köztük Muneki Suzuki, Charles Bezie, Reale Franco Frangi most először lehet a műveit Magyarországon megtekinteni.
Nemzetközi kitekintés elismert magyar kurátorral
A nagyszabású kiállítás kurátora Nem’s Judith festőművész, műgyűjtő, aki maga is geometrikus absztrakt stílusban alkotó képzőművész; képei közül néhány ez alkalommal is megtekinthető lesz. Nem’s Judith-ot jól ismerik a nemzetközi műgyűjtói körökben, hiszen munkássága és élete jelentős részben Párizshoz kapcsolódik.
A művésszel a nemzetközi geometrikus kiállítás megnyitóján is találkozhatnak az érdeklődők, ahol egy kerekasztal-beszélgetés során sok izgalmas részletet tudhatnak meg a műfajról, a kiállított képekről, az alkotókról és az alkotásokhoz kapcsolódó trendekről, valamint tárlatvezetést tart az érdeklődők számára a megnyitót követően.
Abigail Galéria
A több, mint húsz éve Budapesten működő, nagy presztízsű Abigail Galéria és Aukciósház fő profilja a Magyarországon született. Külföldön alkotó képzőművészek munkáinak hazai bemutatása mellett nagy hangsúlyt fektet a tehetséges, fiatal művészek felkarolására is. Hitelességét a szakértelem mellett garantálja, hogy valamennyi mű bevizsgálásra kerül. Így transzparens és tisztességes működése, valamint diszkréciója erős bizalmat épített ki a Galéria iránt.
A 2014-ben Budapestért díjjal is kitüntetett Hajdú Kata több mint 20 éve hozza el Budapestre a nemzetközi alkotókat. A kiállítás kapcsán elmondta:
“Fontos számomra, hogy segítsem a magyar művészetkedvelők és műgyűjtők bekapcsolását a nemzetközi művészeti élet vérkeringésébe. A kortárs gyűjtemények elengedhetetlen részei ma már a geometrikus alkotások, amelyek értéke a világban folyamatosan emelkedik, így befektetésként is fontos elemei egy szépművészeti portfóliónak.”
A Galériában megtalálhatóak a geometrikus művek mellett, a hazai 20 századi klasszikus és a 21. századi modern alkotások is. Így a galéria a vizuális kulturális művek széles spektrumát kínálja a gyűjtők és befektetők számára.
A kiállítás megtekinthető: 2024.05.28 – 2024.06.28. között
Cím: Abigail Galéria és Aukciósház
Millennium Center 1052 Budapest Piarista utca 4.
(Bejárat a Váci utca 19-21 felől is.)
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!