Rengeteg dizájntárgy, karakteres színvilág és egy egyedi térelválasztó kémény – ezekre az alapokra építkezett a különleges lakberendezési kellékekkel foglalkozó tulajdonos berlini otthona megtervezése során. A gondosan megkomponált enteriőr tökéletesen kifejezi világnézetét.
Már több mint húsz év eltelt azóta, hogy Catherine Pfisterer a német főváros egyik legizgalmasabb negyedébe, Kreuzbergbe költözött. A környék a berlini fal lebontása előtt perifériának számított, de az egyesítés után szinte a település földrajzi középpontjába került. Korábban főleg török bevándorlók telepedtek le itt, a népesség összetétele azonban mára megváltozott.
Bár látványosan multikulturális maradt, jelenleg nem elsődlegesen a sokféle nemzetiség békés egymás mellett élése adja meg sajátos karakterét, hanem a diákok és a művészek jelenléte. A lelkes fiataloknak és a kreatív, bohém alkotóknak köszönhetően mindig pezsgő, vidám hangulatú negyed nevét a Viktoriaparkban található Kreuzberg dombról kapta. Catherine éppen az inspiráló atmoszféra, az izgalmas helyek, változatos programok miatt döntött a kerület mellett.
A 28 nm-es terasz nyomós érvnek bizonyult
Amikor a költözés mellett döntött, nem volt kérdés, hogy a Kreuzbergen keres új lakást a család számára. Végül egy 180 m2 alapterületű, háromszintes (szuterén, földszint, emelet) ingatlanra esett a választása.
– Amikor először jártam a házban, komoly kétségeim voltak. Éppen folyt a felújítás, így a félig a föld alatt lévő, de ablakokkal rendelkező alsó szint leginkább egy barlangra emlékeztetett, néhány helyiség pedig nehezen használhatónak tűnt. Végül mégis ezt választottam, főleg a 28 m2-es terasz és a kert miatt, amelyek még a renoválás alatti kaotikus állapotukban is megragadtak – meséli a háziasszony, aki a szerződés aláírását követően azonnal átvette a felújítás irányítását. A folyamat végét már ő vezényelte le, sőt, némileg módosították az eredeti koncepciót. – Az emeletre vezető lépcsőt teljesen újraterveztük, az edzett üveg korlátnak és a lebegő betonfokoknak köszönhetően akadálytalanul beárad a napfény – mondja Catherine.
Izgalmas térelválasztó lett a kéményből
Amikor kiderült, hogy a földszint és emelet közötti födémen átvezethető a kémény, eldöntötték, hogy e köré szervezik a közösségi zónát. Most egyedi térelválasztóként a nappali és étkező találkozásánál lévő elem különíti el a funkciókat. Az optikai hatáshoz hozzájárul a tehertartó gerenda, amely a plafont is két részre osztja. A kéményt még hangsúlyosabbá teszi a rusztikus fekete festés. Egyébként a fekete-fehér páros volt az egész ház berendezésének az alapja.
Tökéletes harmóniában a fekete és a fehér
A földszintre egységesen csiszolt beton padló került, a fehér falak és a kiugró nagy fekete felületek színe a bútorokon is visszaköszön. A meleg, meghitt miliőről a dizájntárgyak, a fafelületek és a dekoratív textilek gondoskodnak.
Az újratervezett, praktikus konyha minimalista frontokkal készült, szintén a fekete-fehér harmónia jegyében, a felső fekete elemsor szinte beleolvad a fekete falba. Ennek ellenére a hatalmas ablakok miatt nem tűnik sötétnek vagy nyomasztónak a helyiség. A paletta az emeleten található fő hálóban is hasonló. A széles padlódeszkákat fehérre festették, az ágy fejénél pedig rusztikus felületű fekete fallal választották le a gardróbot.
A gyerekek szobái az alsó szinten kaptak helyet. A kislány színes és játékos birodalma kifejezetten derűs és eleven a piros ággyal, vidám szőnyeggel. A kisfiú, Lucas szobája viszont visszafogottabb, már csak azért is, mert a kisebb alapterület miatt fontos volt, hogy ne legyen nyomasztó az összhatás. A műalkotások és a meghatározó színek a fürdőszobákból sem hiányoznak, a famintás lapoknak köszönhetően azonban ezekben melegebb a hangulat.
A kiegészítők élénkítik az összképet
– A kiegészítőket gyakran cserélem, ügyelek rá, hogy ne váljon unalmassá a környezetünk. És közben persze élvezem, hogy kipróbálhatom az új trendeket és átalakíthatom a látványt – mutatja a művészien megkomponált enteriőrt Catherine, aki a dekortárgyak mellett minőségi, természetes anyagból készült textilekkel frissíti a tereket. A meleg hatású marokkói berber szőnyegek és az ablakokat takaró lenfüggönyök élénkítik az összképet, anélkül hogy új színekkel vagy feltűnő mintákkal megbontanák az egységét. A fabútorok és finom árnyalatú kiegészítők egyaránt szerepet kapnak a műtárgyak bemutatásában és a színharmónia megteremtésében.
Nem véltetlenül költözött a tulajdonos a berlini művésznegyedbe. Fedezd fel a ház egyedi történetet a Lakáskultúra magazin májusi lapszámában! Keresd az árushelyeken!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!