Elképesztő átalakítás egy elképesztő szigeten.. Anett és Lóránd helyi kis házikóból végleges otthont varázsolt magának Balin, íme a Casa L’Onette.
Anett és Lóránd építkezési kalandjairól már korábban beszámoltunk, amikor bemutattuk a Villa Magnolia felújítását. A fiatal pár még a karantén idején keveredett a gyönyörű szigetre, amikor úgy döntöttek, hogy mindent összecsomagolva és egy-egy hátizsákkal nyakukba veszik a világot. Azóta vissza sem néztek, Bali lett az új otthonuk és immár egy második házfelújításba is belefogtak. Míg a Villa Magnolia kiadásra kerül, a Casa L’Onette-et a saját igényeiknek megfelelően alakították ki. Lássuk, a fiatal magyar pár újabb felújítási kalandjait a távoli indonéz szigeten, hogyan sikerült az álomotthonukat megépíteni!
Már ismerték a terepet
A fiatalok sok-sok tapasztalatot gyűjtöttek a Villa Magnolia felújítása során, rengeteg jót és nehézséget is megéltek, szinte mindent megtanultak, mire az első átalakítás végére értek. Ezzel a tapasztalattal fogtak neki álomotthonuk kialakításának. A helyi szabályzások teljesen mások, mint amit Magyarországon vagy Európában megszokhattunk. Ez néhány szempontból sokkal egyszerűbbé is tette a dolgukat. Például nincsen arra vonatkozó korlátozás, hogy a telekhatártól milyen távolságra kell az épületnek lennie, mennyire beépíthető. Úgy gazdálkodhattak a rendelkezésre álló telekkel, hogy a lehető legjobban kihasználható építmény kerüljön oda, mindemellett pedig szabadjára engedhették kreatív fantáziájukat is.
Egy megviselt házikóból kellett a maximumot kihozni
Egy Bali déli részén található várost szemeltek ki. Canggu, igazi hotspot-nak számít, egyre több külföldi költözik az izgalmas kisvárosba. Itt találták meg azt a házikót és telket, ami csupán két percre található a városközponttól. Közel mindenhez, ami kellhet, ugyanakkor csendes és nyugodt.
Óriás szerencséjük volt, hogy ugyanazzal a csapattal tudtak dolgozni, akik az előző felújításban is segédkeztek és mindössze 4,5 hónapig tartott az építkezés. Mivel hosszútávon szeretnének maradni, már a tervezésnél meghatározták azokat a pontokat, amikből nem engednek: teljesen értékű konyha sütővel, mosógép, kettő fürdőszoba, egy iroda és egy kis raktárépület és medence. A rendelkezésre álló hely ugyanakkor véges volt, így bizonyos tekintetben komromisszumokat kellett kötni. Nagy kérdés volt, hogy kert vagy konyha és nappali épüljön az otthonhoz. Az utóbbi lett a befutó, de sikerült egy kis kerti oázisérzést csempészni a tervekbe: az egyik falon végig tolóajtó van, amit napközben nyitva tartanak és egyenesen ki tudnak menni a medencéhez.
Elegáns, mediterrán stílus Balin
Anett és Lóránd évek óta gyűjti a lakberendezési ötleteket, szerelmesei a home decornak. Céljuk egy elegáns, ugyanannyira kényelmes, mint dizájnos otthon kialakítása volt. Mivel gyakran utaznak, a hoteleket szerették volna felváltani egy olyan térrel, ami abszolút otthonos és szerethető. Így döntöttek a mediterrán stílus mellett, amelyet teljesen a maguk értelmezése és ízlése szerint valósítottak meg.
Sikerült is a 110 négyzetméteres ingatlant úgy megtervezni, hogy minden egyes sarka hasznos tér legyen, és mindennek meglegyen a maga funkciója. A 3D terveket Anett és Lóránt készítette, és ahogy a bontási fázison túlestek, a terveket a falakra szögezték, hogy a munkások is pontosan tudják követni. Különlegesség, hogy nem bútorokkal terveztek, hanem amit lehetett úgynevezett polished cementből (polírozott cement) építettek, ilyen például a teljes konyhaszekrény szerkezete és a polcok..
Casa L’Onette: elkészült az álomotthon
Végül csupán 4 hónap építkezés után el is készült az álomotthonuk. A két hálószobából csak az egyiket tartották meg hálóként. A másik, mivel otthonról dolgoznak, irodának lett kialakítva. Mindenhol a világos színek dominálnak, légies terek jellemzik az enterőrt. Míg Magyarországon éltek is rajongtak a régiségekért, itthon rádiókat gyűjtögettek, Balin viszont inkább a régi edényekkel dekorálták a polished cement polcokat.
Nagy kedvencük egyértleműen a konyha-nappali együttes tere lett. Nem jellemző Balin a teljes értékű konyha, amiben sütő is található, viszont ehhez Anett mindenképp ragaszkodott. Kisebb nehézségekbe is ütköztek a konyha építése során, mivel az indonéz munkások nem mindig veszik komolyan a méreteket, szeretik azokat csak sacc per kábé tartani. A gépeknek viszont pontosan be kell férni a pult alá, így előfordult, hogy vissza kellett bontani egy-két részt, amikor kiderült, hogy a méretek nem stimmelnek. Felülre nem került szekrénysor, hogy a tér minél légiesebb maradhasson. Ide a hálóból már ismert beépített polcok kerültek.
A nappali egyik végébe a kanapé, a másik végébe pedig egy íves leülő került. Az egész házból ez lett a kedvenc helyük: ide lehet elvonulni olvasni, kávézni..
A Casa L’Onette akár pár órára is kibérelhető, de amikor a fiatal pár utazik, több napra is. Balin egyre gyakoribb, hogy villákat választanak fotóhelyszínként. A tervezéskor ezt abszolút figyelembe vették, a gyönyörű fények ideálisak, a berendezés is hatalmas sikert arat.
A Casa L’Onette-ről még több képet a galériában találsz, görgess lejjebb értük!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!