Elismerést érdemlő tudatossággal, évtizedekre előre gondolkodva építették meg ezt a többgenerációs családi házát a tulajdonosok. A közelmúltban teljesen megújult tetőtéri lakrészben dr. Farkas Szilvia enteriőrtervező hozta létre saját otthonát.
A főváros egyik legszebb részén, a II. kerületi Törökvészen található épületet 2002-ben adták át. Eredetileg kétlakásos társasház volt, de előrelátóan úgy tervezték meg, hogy később három lakrészessé alakíthassák. Mi most a nemrég elkészült tetőtéri otthonba látogatunk, amelyet dr. Farkas Szilvia, a TaMaison Design tulajdonosa és tervezője álmodott meg.
Beragyogja a napfény a könnyed és fiatalos miliőt
– A ház modern formája, a belső terek kialakítása lehetővé tette, hogy könnyed, fiatalos miliőt teremtsek. Fontos szerepet szántam a zsályazöld árnyalatnak, amelyet imádok, valamint komplementer színeinek, továbbá a meleg fafelületeknek, a réznek és a különleges kiegészítőknek.
Mivel a tetőtéri lakást beragyogja a napfény, egyáltalán nem tűnik sötétnek a zöld falszín, pedig végigvonul szinte minden helyiségben. Nagy fehér felületek főként a ferde tetősíkokon és a mennyezeten jelennek meg.
Galériás lakásokból ismert térérzet a tetőtérben
Szilvia izgalmas optikai trükköt is alkalmazott. Előzőleg egy nyitott galériás lakásban éltek, hozzászoktak, hogy hatalmas a belmagasság, ezért új otthonában hasonló térérzetet megteremtésére törekedett. Először arra gondolt, hogy kibontja a tető teljes magasságáig a mennyezetet, de kiderült, hogy a szerkezetet tartó fogópárok sűrűn futnak egymás mellett. Végül egy érdekes kazettás megoldás mellett döntött, és körbekartonoztatta a fogópárokat. Így most utóbbiak között látszik a fenti légtér, azaz a társasági zóna kitárult, megnyílt a tető teljes magasságáig, a rejtett hangulatvilágítás pedig tovább fokozza a különleges vizuális hatást.
Különleges tárgyak varázsolják egyedivé és személyessé a teret
– Szeretem körbevenni magam különleges tárgyakkal, ráadásul mindegyikhez kapcsolódik valamilyen kedves emlék. A nappali szőnyegét egy filmforgatás utáni vásáron találtam, a kedvenc fotómat pedig egy brazíliai utazás során vettem. Egy étteremben figyeltem fel rá, és amikor rákérdeztem, honnan származik, a tulajdonosok egy közeli fotóstúdióba irányítottak – mutatja gyűjteménye darabjait Szilvia.
Több képet hozott haza magával, és ezek mind meghatározó elemei a lakásnak, a konyhában például kiemelt helyre került Aecio Sarti két női alakot ábrázoló festménye. De Szilvia ugyanilyen kincsként tekint a nagymamája régi zsúrkocsijára, a patinás fa sakk-készletre, vagy a hálóban álló vintage IKEA fotelre, amely új sárga kárpitot kapott a költözés előtt.
Elismerést érdemlő tudatossággal, évtizedekre előre gondolkodva építették meg ezt a többgenerációs családi házat a tulajdonosok. dr. Farkas Szilvia enteriőrtervező mesél az átalakításról és a berendezésről a Lakáskultúra májusi számában. Keresd a magazint az árushelyeken!
Még sok-sok izgalmas témával, friss trendekkel csábít a májusi Lakáskultúra, ne maradj le a legjobb lakberendezési ötletekről! Keresd a magazint az árushelyeken!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!