Lassan itt az ideje elpakolni az ünnepi dekort, de azt sem tudod, hol kezdd el? Kövesd ezeket a tippeket és gyerekjáték lesz a karácsonyi díszek rendszerezése!
A karácsonyi díszek leszedése nem kis kihívás – összpontosítást, stratégiát és szakértői pontosságot igényel. Legyen szó antik figurákról, üveggömbökről vagy értékes házi készítésű karácsonyfadíszekről, fontos a biztonságos tárolás, hogy évről évre használni tudd a díszeket. Mutatunk néhány tippet, amik segítségével a pakolás, tárolás és jövő évi díszítés is sokkal könnyebb lesz!
Szortírozz pakolás közben
Könnyen előfordul, hogy a kopott, törött díszek, már nem működő fénysorok valahogy évről évre visszakerülnek a tárolódobozba, mivel sajnáljuk őket kidobni. Csakhogy ebből lesz a káosz! Kövesd általános lomtalanítási tippeket a dekorációk esetében is! Pakolás közben alaposan vizsgáld meg a díszeket, izzósorokat, üveggömböket, gondold át melyikre nincsen már szükséged. Ne tárold tovább azt, amit már évek óta nem is használtál, nem világít megfelelően, vagy eltört az ünnepek alatt. A törékeny gömböket teheted például tojástartó dobozokba.
Óvatosan tekerd fel a fényfüzért
View this post on Instagram
Óriási hiba elsietni a fényfüzér leszedését és elpakolását, csak a saját dolgunkat nehezítjük azzal, hogy összegabalyodva tároljuk. Hogy elkerüld a bosszúságot következő karácsonykor, több opció is szóba jöhet. Szerezz be kábeltároló orsókat vagy egyszerűen keress otthon kartonpapír darabokat, akármilyen hengeralakú tárgyat, amire szépen fel tudod tekerni az izzósort. Például használhatod a konyhai papírtörlő hengerét, rövidebb fényfüzérekhez akár wc papír hengert is.
Szerezz be minőségi tárolókat
View this post on Instagram
Ha sok dekorációd van, fontold meg a speciális tárolódobozok beszerzését, melyek megfelelően védik féltve őrzött díszeidet, emellett segítenek a rendszerezésben is. Helyezd az osztott tárolóedényekben kategóriák szerint a díszeket: karácsonyfa gömbök, girlandok, fényfüzérek, textilek, egyéb dekorációk.. Legjobbak az átlátszó, egyforma méretű dobozok, amelyeket egyszerűen egymásra tudsz pakolni. Jól átlátható rendszer lesz az eredmény!
Ne felejtsd el felcimkézni a dobozokat!
Az alapos címkézés nem csak abban segít, hogy gyorsan megtaláld amire szükséged van. Gondold át melyik dobozba mit fogsz tenni, előre cimkézd fel a tárolódobozaidat. Sokkal gyorsabban el tudsz pakolni: nem kell azon gondolkodni, hogy melyik elem melyik tárolóba kerül, mit csomagolj buborékfóliába, stb.
View this post on Instagram
A koszorúk egyszerű tárolása
A kisebb-nagyobb koszorúk tárolása mindig nehéz kérdés. A nagyobbak nehezen férnek a tárolódobozba, a kisebbekkel pedig óvatosan kell bánni, nehogy összetörjenek a többi dísz alatt. Ne dobd ki a ruhafogasokat és a táskákat az nagy bevásárlásból! A koszorúkat helyezd fogasra, húzd rá a bevásárlószatyrot (ha nincs, akkor fólia is megfelelő) és akaszd fel a ruhásszekrénybe, fogasra a padláson, pincében! Másik opció, hogy biztosan ne nyomódjon és porosodjon, hogy cipős dobozban tárolod a koszorúkat következő szezonig.
+ tipp: a karácsonyi díszek helye évközben
Legegyszerűbb ha a pincében, padláson vagy garázsban helyezed el a tárolódobozaid, azonban kisebb lakásokban erre nem mindig van lehetőség. Használd a komód vagy ruhásszekrény alját, a tv alatti fiókos szekrényt a kisebb dobozok számára. A függőleges térről se feledkezz meg: válassz ajtóra akasztható tárolót. Akár az ágy alá is csúszthathatod a dobozokat, így véletlenül sem lesznek láb alatt!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!