Az adventi időszakra ünnepi díszbe öltözik Theresa Gromski otthona. A gyönyörű százéves ház belső tereit az illusztrátor saját ízlése szerint alakította ki, meleg árnyalatokkal, természetes anyagokkal, egyedi vintage bútorokkal.
Az angliai Bournville nevét sokan egy csokoládéról ismerik. A Birmingham délnyugati szélén található városrész és a gyár egyaránt a Cadbury családhoz kötődik. A 20. század elején, az üzem alapításával párhuzamosan a gyár tulajdonosai lakásokat is építettek alkalmazottaik számára, közvetlenül a csokoládégyár közelében.
A jellegzetes Eduárd-korabeli sorházakból álló negyed már átadásakor modellként, követendő példaként szolgált. Bár Bournville közel van a központhoz, a rengeteg zöldterületnek köszönhetően egyfajta üdítő oázisként hat a városban. Napjainkban kifejezetten családbarát helyként tartják számon, nemcsak a jó levegő és nyugalom miatt, de azért is, mert az alapítás óta fenntartották az alkoholárusítási tilalmat. Nem csoda, hogy ez a körzet állandó szereplő az Egyesült Királyság legkedveltebb lakóövezeteinek listáján.
Világos terek, kényelmes hálószobák és kiskert
Theresa Gromski illusztrátor, blogger tíz évvel ezelőtt költözött a csokoládégyár környékére. Házán felfedezhetjük az Eduárd korabeli építészet minden jellegzetes vonását.
Nagy, világos, levegős terekre tagolták, a kényelmes hálószobák mellett egy méretes hall is található benne, továbbá kellemes elő- és hátsó kert tartozik hozzá. Tervezésénél láthatóan ügyeltek a privát szféra védelmére. Mindent egybevetve ez a ház jól példázza, hogy a 20. század eleji építkezési hullám eredményeként színvonalas lakóingatlanokkal gyarapodtak a települések, amelyek a mai elvárásoknak is tökéletesen megfelelnek. A kivitelező műszakilag és a stílus tekintetében is kifogástalan munkát végzett, így az új tulajdonos csupán néhány apró módosítást kért az eredeti koncepcióhoz képest.
Korhű módon restaurálták a százéves ingatlant
A gyors költözés előtt csak a legsürgősebb praktikus tennivalókra maradt idő, felszerelték a tárolókat, szekrényeket, polcokat, a nappali ablakaira pedig zsalugáterek kerültek. Ezen felül néhány felújítási munka is szükséges volt: az elektromos hálózatot modernizálták, és kibővítették a konyhát, emellett korhű módon restaurálták a régi kandallókat, valamint a beltéri ajtókat és a mennyezeti bordűröket. Miután az 50-es években idekerült padlószőnyegeket és konvektorokat eltávolították, a belső terek visszanyerték hajdani szépségüket.
Folyamatosan változik a csokoládégyár melletti házikó
A tulajdonos Abigail Ahern munkáiból merített inspirációt, főleg az enteriőrtervező hatására fordult a sötétebb árnyalatok és a természetes anyagok felé. Theresa úgy tekint a terekre, mint a képzőművészek az üres festővászonra.
Mióta beköltözött a csokoládégyár mellé, a fehér falakat átfestették, a sötétebb árnyalat kiemeli a díszítéseket, valamint a nagy belmagasságot, és otthonos, meghitt hangulatot teremt. A szobák egy részében a szőnyeget fehérre festett fapadlóra cserélték. Szíve szerint mindenhonnan száműzte volna a szőnyegeket, de végül kompromisszumot kötött a család többi tagjával. Nemcsak ő, hanem párja, Tom is kreatív ember, mindketten nagyon élvezték, hogy a tereket saját személyiségükhöz és igényeikhez igazíthatják…
Az adventi hangulatba borított százéves házról szóló teljes cikket gyönyörű fotókkal a novemberi Lakáskultúrában találod. A friss lapszámot keresd az árushelyeken!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!