Tükör vásárlásakor először is gondolja át, hova szeretné elhelyezni, illetve milyen funkciót szán neki, ez ugyanis meghatározza a méretét.
Egész alakos tükörre leginkább az előszobában, a hálóban vagy a gardróbszobában lehet szükség, a csak egy részletet láttató darab viszont a fürdőben tehet jó szolgálatot. Mivel a tükör dekorációs elem is, válasszon olyat, amely illik a berendezéshez.
A modern enteriőrökben jól mutatnak a keret nélküli vagy vékonyan keretezett darabok, míg a klasszikus berendezéshez a fa- vagy gipszkeretes barokk jellegűek társíthatók. Az art deco mindkét stílussal könnyen összhangba hozható. Ha a napjainkban divatos eklektikus hangulatot szeretne kialakítani, egy jellegzetes tükörrel könnyen elérheti célját. Az optikai térnövelő hatásról se feledkezzen el: kicsi helyiségekben a tükör kötelező elem!
Az elhelyezésnél legyen körültekintő, hogy jelenléte ne legyen zavaró, ne tegye például az ülőgarnitúrával, ebédlőasztallal átellenben, hiszen úgy folyamatosan látná magát benne. Fürdőszobai tükör esetében különböző igényeket is szem előtt tarthatunk: létezik nagyítóval ellátott változat, a mosdópult teljes szélességében kialakított, oldalt szekrényekkel bővített, de helyhiány esetén ajtóra is szerelhetjük. A megvilágítás kialakítása lényeges mozzanat: a tükör mellé és fölé is tervezhetjük a fényforrásokat, de ügyeljünk a káprázatmentes eredményre. Ne tegyen tükröt monitor fölé, vagy ablakkal, bejárati ajtóval szembe.
Fotók: Isme, Marks and Spencer, Next, Very, Zara Home