Modern darabokkal, friss szemlélettel és élénk színű kiegészítőkkel alakította ki nagyszüleitől örökölt családi otthonát a tulajdonosa. Régi és új elemek csodás találkozása 55 négyzetméteren.
Bár Nóra és családja már jó néhány éve külföldön él, de az iskolai szünetekben és ünnepek alkalmával mindig visszatérnek 55 m2-es budapesti otthonukhoz. A lakást igyekeztek úgy berendezni, hogy teljes értékű családi fészekként is jól működjön. A lakás nagyszülői örökség, vendéglátóinknak a gyerekeik születése előtt lett az otthona.
Komoly frissítésre volt szükség
„Amikor az átalakítás mellett döntöttünk, a konyhában még a régi narancssárga, 60-as évekbeli konyhabútor volt. A fürdőszoba és a WC is ezt a korszakot idézte. Nem volt központi fűtés, az ablakok sem zártak jól, így viharos időben a nappaliban is fújt a szél” – meséli a kezdetekről vendéglátónk.
A kétszoba-hallos ingatlan felújításakor Vörös Kati lakberendező segítségét kérték. Egy olyan kellemes, praktikusan berendezett élettérre vágytak, amely két felnőtt és két gyermek számára is kényelmes. Mivel a felnőttek ragaszkodtak a privát szférához, fontos volt, hogy megtalálják a funkcionális, de vizuálisan is vonzó helyiségek optimális keresztmetszetét.
A lakás eredeti karakterét megtartották
A konyhát már korábban újragondolták, a második ütemben a fürdő és a WC felújítására, a fűtés korszerűsítésre és ablakcserére került sor, sőt a parkettát és a hidegburkolatokat is lecserélték. A szakember feladata arra is kiterjedt, hogy az elhúzódó munkálatok utolsó lépéseit felügyelje. Segített abban is, hogy minden bútor és tárgy megtalálja a helyét, hiszen Zürichben élő megbízóinak erre a távolból nem volt lehetőségük.
Mivel Nórát szoros érzelmi szál fűzi ide, fontos volt számára, hogy megőrizzék a lakás eredeti karakterét és stílusát. Ugyanakkor arra is vágyott, hogy színeiben, hangulatában frissítsenek az összképen.
A nagymama szellemiségét őrzi az étkező
„A nagyszüleim a negyvenes évek végén költöztek ide. A nagymamám is lelkes „lakberendező” volt, aki a Lakáskultúra 1965-ös Ön hogyan rendezné be? pályázatán – a hall funkcióját újragondolva, azt étkezőként hasznosítva – díjat is nyert. Többek között ezért is vagyok büszke arra, hogy megtartottuk ezt a lakást. Hiszen így tovább vihetem a nagymamám szellemiségét azzal, hogy nálunk is étkezőként funkcionál ez a helyiség” – osztja meg érdekességként a tulajdonos.
Bár a négyzetméterek alapján négy fő számára hosszú távon nem lenne optimális itt élni, az átgondolt tárolási megoldásoknak, a praktikus és modern berendezésnek és a következetes színpalettának köszönhetően mégis tágasnak és rendezettnek hat az összkép. A funkciókon nem változtattak, csupán a nappali és a hall közötti átjárót szélesítették ki.
Személyre szabott és örökölt bútorok
Az étkezőként használt helyiségben egy hatalmas, a család teljes ruhatárát, az utazáskor használt bőröndöket és számos egyéb szükséges holmit egyaránt elnyelő beépített szekrény kapott helyet. A különleges darabot 2016-ban Gárdos Fanni tervezte – akkor még kezdő dizájnerként – és egy asztalos készítette el. A berendezés többi elemét készen kapható és személyre szabott bútorok, és vásárolt illetve örökölt vintázs darabok adják.
„Volt néhány meglévő tárgy amikhez ragaszkodtam, ezeket igyekeztünk az új dizájn szerves részévé tenni. A nappali könyvespolcain például azok a könyvek kaptak helyet, amelyek a nagypapámtól maradtak rám. Fontos volt számomra, hogy ezeknek is helyet találjunk itt. Szintúgy meghatározó eleme a lakásnak Szalay Lajos Szent Ferenc a farkasokkal című rajza. A kép szintén családi örökség, és semmiképp sem szerettem volna „eldugni” – avat be búcsúzóul Nóra.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!