A fiókos szekrény nem csak különleges formájával hívja fel magára a figyelmet. Enikő ecsetvonásai által szívet melengetően bájos, olyan új külsőt kapott.
A fiókos szekrény átalakulása egy kimondottan bútorfestéssel foglalkozó csoportban bukkant fel. A munkát fázisfotókkal együtt Wimetál Enikő tette közzé, akiről a bennfentesek pontosan tudják, hogy évek óta foglalkozik bútorfestéssel. Ez a furcsa formájú szekrényke viszont annyira különlegesre sikerült, hogy első pillantásra mindenki beleszeretett. Csak úgy dőltek a lelkesítő üzenetek a kommentszekcióban!
A szekrényről annyit érdemes tudni, hogy Enikő kb. 6 évvel ezelőtt vásárolta. Akkor már nyakig csücsült a bútormentés-átalakítás gondolatkörben és igyekezett lecsapni az eladásra kínált különleges darabokra. Így került hozzá ez a szekrény is. „Nagyon tetszett már akkor a formája és a minősége is kiváló volt. Idén kicsit átrendeztem a lakás azon részét ahol a szekrény is volt. Arra jutottam, hogy szívesen átfesteném, és ha úgy alakul és valakinek tetszik, el is adnám. Nálam már kiszolgálta magát” -mondta el kérdésünkre az alkotó.
A fiókos szekrény festésének folyamata
Mivel a különleges formájú fiókos szekrény igen mutatós darab, ezért Enikő nem akarta túlcicomázni vagy túl sok színt felvinni. Így esett választása a fekete színre, amit nagyon szeret natúr vagy érett fával párosítani. A konkrét munkafolyamatok így zajlottak egymás után:
- Lemosás: Először mosogatószeres, majd tiszta vízzel.
- Csiszolás: Fáig visszacsiszolta géppel azokat a részeket, amiket nem akart lefesteni. (Csiszoláskor a korábbi felületkezelő anyagot – lakkot, viaszt – távolítjuk el, hogy natúr felületet kapjunk. Így a elő lehet csalogatni a fa eredeti mintázatát, erezettségét, ami szép karaktert ad az adott bútornak.)
3. Festés: A festésre szánt felületeket maszkoló szalaggal körbe ragasztotta, hogy biztosan ne húzza túl az ecsetet, illetve hogy lehetőséget se adjon a festéknek arra, hogy megfolyjon. A festéket két rétegben vitte fel.
4. Stencilezés: A stencilt maszkolószalaggal rögzíteni a felülethez, hogy ne mozduljon el, amikor rámegyünk a festékkel. Kevés és sűrű festékkel dolgozzunk, hogy ne folyjon meg.
5. Felület lezárása: Enikő végül az egész szekrényt illatos ápoló és festéket lezáró bútorkenőccsel kente át. Ez a fekete színnek is adott egy gyönyörű selyemfényt.
Ez az egész munkafolyamat kb. 5 órámat vette igénybe”- avat be a műhelytitkokba az alkotó.
Üzletkötőből lett profi bútorfestő
Enikő vidéken, Domonyvölgyben él, gyönyörű környezetben, erdők és tavak ölelésében a férje és három kutyus társaságában. Kérésünkre szívesen elmesélte, hogyan tanulta meg lépésről lépésre a bútorfestést. „2016 óta foglalkozom bútorok festésével, átalakításával illetve bontás nélküli lakásfelújítással. Az évek során nagyon sok festési és díszítési technikát kipróbáltam és fejlesztettem magas szintre. Rengeteg órányi kutatás, kísérletezés, gyakorlás vezetett oda, ahol most vagyok. 2018- ban részt vettem a paksi Alkotó Energia Pályázaton ahol a bontás nélküli fürdőszoba felújításommal első helyezést értem el. Ez sorsdöntő változást hozott az életemben, és eddigi hobbim a munkámmá vált. Tevékenységemet a FestEni oldalon keresztül tudják követni az érdeklődők.
Előtte üzletkötő voltam promóció, reklámajándék területen, 10 évig. Később több újságban is megjelentek a búrofestéseim, és idén bekerültem a 6. osztályos Technika és Tervezés tankönyvbe” – meséli fantasztikus fejlődésének folyamatát: Nem kétséges, hogy szeretettel nyúl minden egyes bútorhoz, ami a keze ügyébe kerül. Ez az odaadás jön át a mandalamintás, részben feketére festett fiókos szekrény harmóniáján is is.
„Újrahasznosítom, átalakítom a régi bútorokat, új külsőt és életet adok egy-egy darabak. Fontosnak tartom, hogy így óvjuk a környezetünket, újra értékeljük régi bútorainkat. Ennek a szemléletnek megfelelően kizárólag környezetbarát festékkel dolgozom. A bútorfestés, bútordíszítés egy hihetetlenül megnyugtató, relaxáló, alkotó folyamat. Szeretnék ösztönözni mindenkit, hogy próbálja ki magát és alkosson bátran, mert megéri.”
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!