Minden tervező számára izgalmas kihívás, ha a belső tér kialakításának idején még nem tudható, ki él majd a lakásban. A nyilvánvaló nehézségek ellenére egy ilyen megbízás nagy szabadságot ad a munkában.
A belváros patinás részén, az V. kerületben áll az az 1931-ben átadott épület, amely egykor a Bányanyugbéralap bérháza volt. A Fodor Gyula és Székely Hugó tervezte komplexum egyik lakása Wittmann Beáta és Sigmond-Kiss Zsófia (Home and More Studio) elképzelései szerint született újjá a polgári elegancia jegyében.
Ahol mindenki otthon érezheti magát
– A tulajdonosok szerették volna eladni, ezért azt kérték tőlünk, hogy egy mai igényeknek megfelelő otthont alakítsunk ki benne, magas minőségű anyagokkal, időtálló bútorokkal, ezentúl viszont teljesen szabad kezet kaptunk – meséli Zsófia.
A szakemberek számára a feladat egyszerre volt könnyű és nehéz, hiszen egyrészt senki sem szólt bele a munkájukba, másrészt viszont úgy kellett megtervezniük a 80 m2-es lakást, hogy a legkülönbözőbb elvárásoknak megfeleljen. Egyaránt vonzónak találják az egyedülállók, a párok és a családok, neutrális legyen, mégse tűnjön személytelennek. És ha az új tulajdonos netán egyetlen bőrönddel érkezik, akkor is minden a rendelkezésére álljon.
Polgári elegancia a belvárosban
– Természetesen nem csak a funkcionalitást tartottuk szem előtt. Az volt a célunk, hogy egy letisztult, belvárosi eleganciát árasztó enteriőrt hozzunk létre, ahol finom eklektikában olvadnak össze a klasszikus és modern formai elemek – emlékszik vissza Beáta.
A teljes körű felújítás során szinte az összes belső falat kivették a korszerű, élhetőbb térkiosztás érdekében. Az egykori konyha és kamra helyén egy szobát alakítottak ki. A korábbi hall és az ablaktalan gardrób területére költöztették a konyhát, a WC-t és a fürdőt pedig összenyitották. A lakásra műemlékvédői gondossággal tekintő tervezők nagy bánatára a hall és a nappali közötti négyszárnyú ajtót a konyhasziget miatt nem tudták megtartani. Ettől eltekintve az összes többi beltéri nyílászárót újragyártatták a régi darabok mintájára.
A teljes cikket a szeptemberi Lakáskultúrában olvashatod, a friss lapszámot keresd az újságárusoknál!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!