Kiderültek a felsőoktatási ponthatárok, országszerte rengeteg fiatal felnőtt keresi új otthonát, legyen az albérlet vagy saját lakás egy új városban. Kis alapterületén, kevés lehetőséggel, ám annál nagyobb intenzitással vághatnak bele az önmegvalósításba. Itt az első lehetőség, hogy kipróbáljuk magunkat és az elképzeléseinket. Brebán Zsófi, az Alamood lakberendezője most ehhez ad tippeket.
A sok otthon töltött év után kiszabadulni a nagybetűs életbe és megkezdeni egy teljesen új, önálló fejezetet a saját vagy bérelt otthonban, esetleg a minigarzon falai között mindig extrém izgalmas időszak. Formáljuk a magunk képére az első otthonunkat, és ne engedjük, hogy a konvenciók befolyásoljanak minket!
Használjuk a falakat!
Mindannyian láttunk már pici lakásokban magányosan árválkodó, óriási szekrényeket, körülöttük a légüres, még dekorálásra váró térrel, hiszen szeretnénk elkerülni, hogy az összkép személytelennek hasson. Magát a nagy gardróbot szükséges és kevésbé rossz döntésnek gondolhatjuk, hiszen ezzel megoldottuk a tárolást. Ennél azért ötletesebb, ha a komplett falat kihasználjuk. Ahelyett, hogy egy-egy nagyobb, különálló szekrényt állítanánk a fal mellé, használjuk a falakat vázként és öltöztessük fel őket különféle nyitott és zárt tárolóval, lenyitható bútorokkal. Így még mindig marad hely, hogy alattuk a könnyen mozdítható berendezési tárgyakat is elhelyezhessük.
Nyitottan a világra
A nyitott gardróbokkal átláthatjuk, miből válogathatunk – ezzel is megkönnyítve a reggeli készülődést –, egyúttal lehetőséget adunk arra, hogy megmutassuk személyiségünket, még ha ez a megoldás elsőre kaotikusnak is tűnhet. Költséghatékony, egyszerű és gyors módja a ruhatárolásnak, ha állványokat vagy nyitott szekrényeket használunk. Felakasztva tárolhatjuk a kedvenc darabokat, így azok nem gyűrődnek és könnyen elérhetőek. A polcokat pedig nyugodtan használhatjuk cipő és táska tárolásra, kedvünkre vegyítve könyvekkel, virágokkal, képekkel – így téve izgalmassá az összképet.
Kanapénak álcázva
Azt is megtehetjük, hogy ágy helyett kihúzhatós kanapét vásárolunk, de költséghatékonyabb és kényelmesebb megoldás egy komplett ágy beszerzése, amit napközben letakarva és párnákkal csinosítva kanapéként is használhatunk. (Ez persze csak akkor kényelmes megoldás, ha az ember egyedül él és nem a kétszemélyes ágyat kell kerülgetni. Utóbbi esetben maradjunk a kinyitható kanapénál.) Így nem okoz majd gondot a vendégek fogadása kis lakásban sem és az ágy körüli kis bútorokat sem kell minden este elpakolni ágyazáskor.
Letisztult színpaletta a minigarzon falai között
Kis lakás estében megoldhatatlan feladatnak tűnhet az ízléses és egységes berendezés, de ne ítéljünk elhamarkodottan! Nem kell óriási és költséges bútordarabokban gondolkozni. Lépjünk egyet hátra, szemléljük távolabbról a feladatot, összpontosítsunk a kis dolgokra. Egyszerű és világos színpaletta alkalmazásával a „semmilyen” bútorok is kifinomultnak hatnak, a trükk csupán annyi, hogy használjunk több textúrát – ugyanazokkal a színekkel. Egy bolyhosabb textil az ágyon, egy érdekesebb minta szőnyegen máris izgalmassá teszi az egyébként unalmasnak ható teret.
Üvegfallal leválasztva
Ha van rá lehetőségünk és megvalósítható egy kisebb beruházás a minigarzon falai között, a hálószobának szánt sarkot üvegfallal is elhatárolhatjuk. Ezzel a megoldással egy intim részt alakíthatunk ki a lakáson belül, elkülönítve a nappali életteret az éjszakaitól anélkül, hogy a kettő zavaróan hatna egymásra. Az üveg, mint anyag megjelenése eleganciát, stílust és plusz játékot visz a térbe.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!