300 négyzetméteres víz alatti világ kapott helyet a Frankel Leó úton: a szomszédos barlang inspirálta monumentális alkotás a MOME és a Színes Város Csoport együttműködéseként, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával jött létre – így színesítve a városképet.
A tűzfal új élete
A barlangvilág tematikája elevenedik meg a II. kerületi tűzfal hatalmas felületén: a Molnár János barlang inspirálta monumentális kép a MOME és a Színes Város Csoport együttműködésében valósult meg.
A közös munka eredményeként már a sokadik tűzfal kap színes falfestményt. A 2018-ban megkezdődött együttműködés keretében több kurzus épült eleinte a Tervezőgrafika Tanszéken, az idei tanévben pedig már a Média Intézet KFI (Kutatás-Fejlesztés-Innováció) kurzusaként arra a szakmai tartalomra, melynek középpontjában a tűzfalak, mint közösségi kommunikációs felületekújragondolása áll. Az első közös projekt eredménye a Bertalan Lajos utcai, ma is látható Kócsag című alkotás volt.
A MOME Média Intézetének kurzusán 22 hallgató, 3 oktató részvételével működött együtt. A 2021. szeptemberétől kezdődő félévben a köztéren folytatott közösségi kommunikációs platformokat állították középpontba. Az épületet a kurzus hallgatói terjesztették elő a projektre, melynek lényege egy tűzfallal rendelkező, műemléki védelem alatt álló épület megújítása, újragondolása volt a környező városi szövetben. A kiválasztott épületre több vizuális projektterv született, melyeket az erre a célra felállított szakmai testület zsűrizett.
Rejtőzködő természeti kincs
A grafikai kialakítás a szomszédos ingatlanon található Molnár János barlanghoz kapcsolódik. Magyarország fokozottan védett barlangjai közé tartozik, valamint hazánk víz alatt lévő legnagyobb, a Budai-hegység és Budapest egyetlen, jelentős hosszban feltárt aktív hévizes barlangja. A MOME-s hallgatók ezt a rejtőzködő természeti kincset, és annak víz alatti fantáziavilágát vizualizálták a tűzfalra. A falfestés és a festést megelőző felújítás öt héten keresztül tartott a Színes Város Csoport művészeivel és a hallgatók bevonásával, a 300 négyzetméteres alkotáshoz 330 liter festéket használtak fel.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!