Összegyűjtöttük azokat a növényeket és virágokat, amelyek most a legszebbek, legyenek azok egynyáriak vagy évelőek. Irány a helyi kertészet és szerezd be a most nyíló virágokat! Az enteriőr imádókról se feledkeztünk meg, az alábbi virágokból gyönyörű, illatozó csokrokat készíthetsz.
Szalmarózsa (Helichrysum bracteatum)
A szalmarózsa a legkedveltebb egynyári virágok közé tartozik, hiszen tavasztól őszig folyamatosan virágzik, legszebb arcát pedig július és augusztus között mutatja. Általában 30-50 cm magasra nőnek meg a bokros szalmarózsák. Napos helyre ültetve hozza a legtöbb virágot. A tápanyagban, jó vízelvezetésű gazdag földet kedveli. Ráadásul szépen szárítható növény, így fejjel lefelé lógatva pár hét alatt kiszárad és egész évben díszítheti az otthonunkat.
Kúpvirág (Rudbeckia)
A kúpvirág egy lágyszárú egynyári növény, ami akár másfél méter magasra is megnőhet. Az élénk sárga színek köszönhetően kertünk fókuszpontjává válthat, hiszen már messziről is jól felismerhető. Megfelelő tápanyag és a vízellátás mellett, akár októberig is virágozhat. A félárnyékos, kissé savanyú talajú helyet szeretni. Vázába helyezve egy hétig is bírja, így nemcsak a kertünkben csodálhatjuk ezt a margarétaszerű virágot.
Pillangóvirág (Cosmos bipinnatus)
A pillangóvirág az őszirózsák családjába tartozó – az őszirózsák tipikusan augusztus közepétől kezdenek el virágozni – egynyári növény. Regénybe illő kertek nélkülözhetetlen virága, rózsaszín, fehér, bordó és cirmos változatban is előfordul. Alacsony növése miatt tökéletes talajtakaró, magról szaporodva akár minden évben gyönyörködhetünk benne. A pillangóvirág akár kezdő kertészkedőknek is ajánlott növény, hiszen nem túl igényes és egy szárazabb talajban, tűző napon is megél.
Rézvirág (Zinnia Elegans)
Népies nevén, Legényvirágként, sokak számára lehet ismerős az egynyári növény. Megfelelő környezetben akár őszig is virágzik. Ez legyen egy félárnyékos, jó minőségű és vízgazdálkodású, tápanyagdús föld, ahol hetente tápoldattal segíthetjük a rendszeres virágzást. Fajtától függően akár 80 cm magasra is megnőhetnek. A pillangóvirághoz hasonlóan a rézvirág is sokféle színben előfordul: sárga, fehér, rózsaszín, lila, narancssárga, bordó. Bátran keverjük a színeket az izgalmasabb, szemetkápráztató látvány érdekében.
Szezonális virágok: együtt is jól mutatnak
A búbos hortenzia, a dísznapraforgó, a cickafarok és a sokféle vadvirág a vázában is gyönyörűen mutat. A napraforgó kivételével a most szedett növényeket száríthatod is – ezek a dekorációk most igazi reneszánszukat élik. A hortenziát például vízzel töltött vázában kell hagyni, hogy teljesen kiszáradjon, ez akár több hétbe is telhet. De a cickafarkat és egyéb vadvirágot érdemes csokorba kötve, fejjel lefelé egy árnyékos, jól szellőző helyen szárítani körülbelül két hétig.
Teremtsd meg álmaid vadregényes kertjét a különböző magasságú és színű virágok segítségével. Ne feledd: rossz virágpárosítás nem létezik! Minél egyedibb és különlegesebb a kerted, annál szívesebben töltesz időt a gondozásával is!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!