Szép, szép, de sajnos nem praktikus: a közösségi médiában, albumokban látott lakberendezési megoldások habár csodás dizájnelemeket sorakoztatnak fel, nem minden esetben kell, hogy az otthonunkban is alkalmazzuk őket. Érdemes időnként a funkciót az esztétika elé helyezni.
Az ember gyakran elragadtatja magát: így van ez a különféle, vásárlás után sosem viselt ruhák esetében, de a lakberendezésnél is beleeshetünk ebbe a hibába. Mert bizony előfordulhat, hogy ami az Instagramon jól mutat, az a hétköznapokban nem praktikus megoldás.
Az alább sorolt lakberendezési megoldások, bútorok kifejezetten szépek és szeretjük is őket, ám nem minden otthonba illenek. Érdemes vásárlás, újratervezés előtt többször is átgondolni, hogy az életvitelünkhöz valóban passzol-e, tényleg szükség van-e rájuk.
Nyitott polcok a konyhában
Insta-kompatibilis fotókat készíthetünk a konyhánk nyitott polcairól: a különböző dekorelemekkel, dizájntárgyakkal, a szépen elrendezett tányér- és pohárkészleteinkkel. Hosszútávon azonban nem praktikus megoldás, hiszen rászáll a por, megül rajta a zsír, a tisztítása pedig kifejezetten időigényes, ráadásul ha nincs időnk a rendrakásra, a kupi azonnal szemet szúr, ront az összképen. Persze nem azt mondjuk, hogy egy-egy nyitott polc ne tenne jó szolgálatot, de az eszközeid többségét és az étkészletet inkább tedd ajtók mögé. Tökéletes köztes megoldás egy üveges tálaló, vagy egy vitrin beszerzése: így látszik is, amit megmutatnál, miközben a nagymamától örökölt pohárkészletet is óvod.
Lakkozott dohányzóasztal
A lakkozott, fényes felületen minden szennyeződés kétszer annyira feltűnő, mint a matt felületeken. Akármilyen szép is a dohányzóasztal az áruházban, otthon már sok bosszúságot okoz. Gyakorlatilag minden nap portalanítani kell, arról már nem is beszélve, hogy könnyen meglátszanak rajta az ujjlenyomatok, a pohárnyomokról nem is beszélve. Válassz inkább matt felületet és olyan lerakót, amit könnyű tisztítani.
Puffok
A puff is inkább dizájnelem, de nem praktikus használati tárgy. Nagyon jól mutathat kanapéhoz, egyéb nagyobb bútorokhoz stílusban illő puff, de ha igazán őszinték akarunk lenni, eredeti funkcióját tekintve igen ritkán használjuk. Hiszen ülőalkalmatosságként valójában kényelmetlen, tekintve, hogy túl alacsony, nincsen háttámlája és gyakran még instabil is.
Pultra épített mosdók
Nem véletlenül divatosak a tál alakú mosdók: mi is szeretjük, hiszen nagyon szép megoldás és modernné, letisztulttá teszi a fürdőszobát. Ám ez a dizájn sem ajánlott mindenkinek, a tisztítása nehézkes (főleg a tál és a pult találkozásánál), a víz hamar tönkreteheti a finom fa burkolatot. Az már csak kényelmi kérdés, hogy a szappant jobb híján a mosdó mellett kell elhelyezni. Így megint csak a fenti problémával szembesülünk: a mosdótál környéke gyorsabban koszolódik, a víz foltokat hagy, a kezünkről lecsepegve pedig még árthat is a nem megfelelő anyagú burkolatnak. Ha mégis e megoldás mellett döntünk, a pult burkolatának kiválasztásánál különösen ügyeljünk az ide illő anyag kiválasztására. A rusztikus, fa burkolatról ezesetben jobb lemondani.
Nyitott zuhany
A nyitott zuhany is szép megoldás a fotókon, ám nem praktikus. Az már ritkábban látszik, hogy zuhanytálca hiányában és a nem megfelelően kialakított lefolyónak köszönhetően a tisztálkodás után az egész fürdőszoba ázik. A másik gond – amit már csak akkor használatkor realizálunk – hogy fázunk benne. Mivel nincsen sem zuhanyfüggöny, sem tolóajtó rajta, a zuhanyzás közben képződő gőz azonnal eloszlik a fürdőszobában. Egy vékony üvegajtó nem osztja meg nagyon a teret, de ha ragaszkodunk ehhez a megoldáshoz, ügyeljünk rá, hogy a helyiség kialakításakor a zuhany burkolata süllyesztett legyen, a lefolyó elvezesse a vizet.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!