Rajonganak a nagy városi parkokért, az irodai élő zöld falakért, kis balkonon kialakított dzsungelekért. Az Urban Jungle csapata hisz benne, hogy a szobanövényektől lesz a lakásból otthon, és hogy a növényápolás is hasznos énidő.
Hadobás Nóra, az Urban Jungle Budapest alapítója szabadúszó kommunikációs szakember, kreatív koncepciókat készít, illetve klasszikus márkaépítéssel és kommunikációs tanácsadással foglalkozik. Szereti a változatosságot, az Urban Jungle Budapest számára egy nagyon komolyan vett szerelem – benne van minden, amiért magánemberként és szakmailag lelkesedik és amit értéknek tart.
Mivel foglalkozik az Urban Jungle Budapest?
Online és offline kül- és beltéri növényekkel kapcsolatos programokat szervezünk és városi sétákat tartunk. Szeretnénk minél több embernek segíteni, hogy tudatos és sikeres növénytartókká váljanak. Hiszünk benne, hogy a növényekről való gondoskodás hasznos énidő, amely a valódi jelenlét élményét nyújtja, és lelassulást jelent a mindennapokban.
Honnan jött az ötlet?
Az Urban Jungle Budapest megalapítását egyes külföldi, növényekkel foglalkozó közösségek inspirálták, 2018-ban ilyen szerveződés itthon még nem működött. Mi fontosnak tartottuk, hogy Magyarországon is létrejöjjön egy összetartó közösség, amelynek tagjait a közös érdeklődés és a növények szeretete köti össze.
Kik a csapat tagjai?
Zsolnai Balázs a csapat kertésze és növényorvosa, ő közel 20 éve foglalkozik hivatásszerűen a növényekkel. Grásztity Viktor kreatív tartalomszerkesztő, az angol nyelvű programok felelőse és vezetője. Kaszás Réka a városi séták vezetője, szakterülete az urbanisztika. Láng Veronika kertészmérnök pedig a beltéri növényszakértőnk. Nagyszerűen kiegészítjük egymást, és örömmel töltjük együtt az időt a munkán kívül is.
Melyik a legnépszerűbb workshop?
A kezdők számára fontos témák vonzzák a legtöbb érdeklődőt. Gyakran szervezünk programokat általunk nagyra tartott vendégelőadókkal; együttműködünk a városi növénytermesztéssel foglalkozó a Capsul Farm csapattal; tartottunk közös workshopot Halmos Monival, aki az ehető virágok hazai szakértője; de a növényes akvarisztikában is kipróbáltuk magunkat a Green Aquával. A vírus miatt online workshopokat tartottunk, ezt a jövőben is folytatjuk majd.
Melyik a legkedveltebb séta?
A füvészkerti sétákon a kezdettől fogva maximális a létszám. Idén nyáron indítottuk el a növényes témájú városiséta-sorozatunkat, amely közelebb hozza a városi embereket a természethez. A Belvárosi növényvilág program ötletét Dányádi Sára azonos című könyve inspirálta, a Történetek és fák a Margit-szigeten séta leginkább a zöldkörnyezet tudatos formálásának jelentőségét hangsúlyozza.
Milyen jövőbeli terveitek vannak?
Az alapvető célunk, hogy minél több embert megismertessünk a kül- és beltéri növénytartás szépségével és örömeivel. Ennek érdekében arra törekszünk, hogy a közös tanulást segítő, okos és hasznos tartalmakat gyártsunk, és élményalapú programokat szervezzünk.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Kövess minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!