A tulajdonos lelkesedésének, gazdag bútor- és kiegészítőgyűjteményének, a világos koncepciónak és a hozzáértő szakembereknek köszönhető, hogy teljesen újjászületett ez a lakás, amely jelenleg két egyetemista otthona.
A lakás eredetileg igen rossz állapotban volt, ezért a tulajdonos úgy döntött, a felújítását és a berendezését tapasztalt szakemberekre bízza. Wein Krisztina és Lukács Juli lényegében szabad kezet kapott a megbízótól – a feszes költségvetési kereteken belül – egy két egyetemista számára megfelelő otthon kialakítására.
Helyiségek új funkcióval
– Először dolgoztunk együtt a megrendelővel, és kimondottan élveztük a közös munkát – meséli Wein Krisztina. – Bár a tulajdonos külföldön él, aktívan részt vett a tervezésben, ráadásul kiderült, hogy rengeteg bútort és kiegészítőt halmozott fel, mivel régóta szenvedélye a lakberendezés. Mi örömmel válogattunk a gyűjteményéből, sőt egyes darabokat ő maga festett át a javaslatunkra.
Kezdettől fogva duplakomfortos lakásban gondolkodtak, így a fő kihívást a megfelelő számú és méretű helyiség kialakítása jelentette. Az egységesség és a tér nagyítása érdekében mindenhol egy jó minőségű, szinte fehér laminált padlót használtak, kivéve a fürdőszobákat.
– Mivel nem nagy az ingatlan alapterülete, szükség volt kompromisszumokra az új alaprajz kidolgozásánál – magyarázza a szakember. – Végül a konyha-étkező-nappali hármasát az egyik szobában helyeztük el. Egy család számára ez nem lenne ideális közösségi tér, hiszen nem lehet igazán elkülönülni a nappaliban, de a jelenlegi körülmények között jó megoldásnak bizonyult.
Gardróbból a fürdőbe
A két új hálószoba tökéletesen kielégíti a fiatal lakók igényeit. Az egyikből szokatlan módon, egy nagy gardróbszekrényen keresztül lehet eljutni a hozzá tartozó fürdőszobába, ahová a mosdó és a WC mellé befért egy kis kád is. A másik hálóhelyiség kialakítása során viszont komolyabb módosításokat hajtottak végre.
– A régi konyhához csatoltunk az előszobából egy kisebb részt, hogy megfelelő legyen a mérete, emellett építettünk egy galériát – mondja a tervező. – Természetesen ehhez a szobához is tartozik fürdőszoba, ám ez az előtérből nyílik, így egyidejűleg vendégmosdóként funkcionál. Eredetileg egy kis szoba volt, ezért a nagy ablaknak köszönhetően kifejezetten világos.
Az átalakítás miatt szűkebbé vált előszobában álmennyezettel lejjebb hozták a 2,8 m magas plafont. Hogy kevésbé legyen „csőszerű” a tér, az egyik oldalra tükörburkolat került.
Gyűjteményi darabok
Az enteriőr alapvetően eklektikus, bohém stílusú, a legtöbb berendezési tárgy a tulajdonos gyűjteményéből származik.
– Ez már akkor eldőlt, amikor először megnéztük a rendelkezésünkre álló darabokat – mondja Krisztina. – Azonnal kiválasztottuk az étkezőasztalt, a székeket és a komódot, utóbbit a megrendelő saját kezűleg festette feketére. A nappaliban található alacsony könyvespolc ugyancsak új színt kapott.
A közösségi tér hangulatát meghatározza az egyedileg tervezett konyha. Ide egy kanapét és egy komódot vásároltak – a betűmintás bútor a szakemberek közös kedvence. A falakat díszítő képek a tulajdonos gyűjteményéből származnak, hasonlóképpen az előszoba galériafalának elemei. Az előszobából nyíló, szinte észrevehetetlen, 1,5 m2-es helyiségben rejtették el a kazánt, a mosógépet és egyéb háztartási kellékeket, hogy ne rontsák az összképet.
– A munkánk során gyakran kísérletezünk, itt például a fürdőszobát autófóliával tapétáztuk le – mondja Krisztina. – Remekül bevált, egy év alatt már az is bebizonyosodott, hogy a tér elrendezése szintén jól működik.
A lakáskról még több képet a galériában találsz, görgess lejjebb értük!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Kövess minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!