Végre itt a jó idő, így a hobbikertészek is elkezdhetik az aktuális kerti munkákat!
Gyep és virágoskert
Nyíráskor a gyepet hagyjuk kicsit magasabbra, nehogy kiégjen. Nem tanácsos naponta rövid ideig keveset öntözni, mert így a gyökerek oldalra nőnek. Ellenállóbb lesz, ha mélyre nyúlik a gyökérzete.
A levirágzott növényrészeket le kell vágni, az elszáradt évelőket vissza kell metszeni. Fontos a rendszeres növényvédelem, mert a gombák és egyéb kártevők agresszíven támadják a bukszusokat és a Leyland-ciprusokat, valamint a tujaféléket. Szakértővel való konzultáció után egyes permetezéseket kéthetente érdemes elvégezni.
Egyes egynyári fajoknál már begyűjthetjük az érett magokat, hogy biztosítsuk a következő évi virágzást.
Haszon- és fűszerkert
Ha most vetünk karalábét, brokkolit, salátát, spenótot, cikóriát, hónapos retket vagy hagymaféléket, késő ősszel ismét szüretelhetünk. A paradicsom oldalhajtásait csípjük le.
Továbbra is gyomláljunk, valamint távolítsuk el az elnyílt és elszáradt növényi részeket.
A talajra terített vékony réteg szalma vagy széna megakadályozza a gyomok megjelenését, és segít megőrizni a nedvességet a száraz időszakokban.
A fűszernövényeket akkor célszerű leszüretelni, amikor a legaromásabbak, és már messziről érződik az illatuk. A leveleket és hajtásokat lehetőleg még a növények virágzása előtt, száraz időszakban, a délelőtti órákban vágjuk le, majd kis csokrokban fellógatva, szellős, naptól védett helyen szárítsuk meg.