1921 – A cégalapítás két évvel az első világháború vége után, a fiatal és akkor még ígéretes Weimari Köztársaság korában történt Németországban. A háborút ugyan lezárták, de a békekötés nem jelentett rögtön békét, a gazdaságot és a belpolitikát pedig szaggatta jóvátételi teher nyomában járó ínség. Közben a kereskedelmi rendszerek és források sem működtek olyan kiszámítható nyugalomban ahogyan a nagy háború előtti időkben. A textilanyagok és -termékek ellátása is újratervezést igényelt. A háború a készleteket felmorzsolta, a gyártókapacitások jórészt odavesztek.
Ekkor a Ruhr vidék szélén, a Wupper folyócska partján a küzdelmes megújulásban két legény egy új textilgyártó céget gründolt. Paul Dültgen és Heinrich Billerbeck megalapította Elberfeldben a Rheinische Daunendecken-Fabrik nevű vállalkozást. Kezdetektől azzal a célkitűzéssel működtek, hogy a termékeikkel hozzájáruljanak ahhoz, hogy az emberek méltó körülmények között kipihenhessék a nappal végzett megfeszített munka fáradalmait. Jó elképzeléssel, erős kezdéssel indultak, hogy sok munka árán száz év után is nemzetközi elismerésre méltó márkát építsenek. – Úgy tűnik, hogy sikerült.
Az eltelt időszakban a folyamatosan fejlődő cégcsoport mindig az őket választó vásárlóknak a bizalmát igyekezett kivívni. Misszióvá vált vitathatatlanul jó minőségű áruk felvonultatásával biztosítani azt, hogy ne lehessen csalódott, aki a Billerbeck termékekre bízta az éjszakai pihenését.
Mi, itt Magyarországon, a 1989-ben alapított Billerbeck Budapest Kft.-ben nagyon büszkék vagyunk erre a céges históriára. Jelentős felelősség folytatni ezt a hagyományt. Mindenesetre a márka sem szégyenkezhet velünk:
A Billerbeck Magyarországon mára a legismertebb hazai hálószoba-berendezésekkel foglalkozó üzletházzá vált.
Legfőbb árucikkünk az egészséges, pihentető alvás. Nagyszerű minőségű márkatermékek teljes választékát ajánljuk az ágytól a matracig, paplantól a kispárnáig, gyönyörű ágyneműhuzatoktól a díszpárnáig.
A BILLERBECK CENTENÁRIUM, az alapítás 100 éves évfordulója kötelező alkalom a számadásra is.
Mit tettünk mi itt Magyarországon a hírnév öregbítése érdekében?
Mindenekelőtt következetes igyekezettel, gyakran önmérséklettel dolgozunk és fejlesztünk, hogy a bizalomnak megfeleljünk és a holnapokra mindig kellemes meglepetést tartogassunk. Számunkra nyilvánvaló, hogy az innováció a létezésünk feltétele.
Nem igényeket követők vagyunk, hanem zászlóvivői a felsejlő kívánságok beteljesítésének. Folyvást keressük a jobb megoldásokat. Néha be kell várnunk, mire a válaszainkat illető kérdés valóban elhangzik.
Így jártunk, amikor hét évvel ez előtt kijelentettünk, hogy nem fogjuk tovább szponzorálni a világtengerek szeméttárolóvá alakítását, van már elég poliészter és egyéb újrafeldolgozható szintetikus anyag a környezetünkben. A beszállítói környezetünkből kikényszerítettük, hogy az új anyagokkal vetélkedő minőségű szintetikus szálakat hozzanak elénk.
Történt ez évekkel korábban, minthogy a PET palackok újrahasznosításából népszerű téma vált volna.
Hasonlóképp vagyunk manapság a PUR habanyagok kiszorításával, a legszigorúbb formaldehid határértékek betartatásával, és így tovább.
Látszólag régimódi elveink vannak: A fejlesztéseink fókuszában a funkció és az időtállóság szerepel. De ezeket is uralja a termékfelelősség és a legkisebb elérhető környezetterheléssel járó előállítás irány érzett elkötelezettségünk.
A centenáriumot jó szokás szerint tárgyi emlékekkel is megünnepeljük. Az ajándékok persze a hozzánk hű vásárlókat illetik. Úgyhogy létrehoztunk két rendkívüli paplant, amelyeket korlátozott darabszámban értékesítünk a szaküzleteinkben, kizárólag a centenáriumi évben. Mindössze 100-100 sorszámozott, egyedi oklevéllel igazolt darabot adunk el mindkettőből. Ezeknek a paplanoknak a különlegességét az adja, hogy a magyarországi céget is megalapító Gerd Billerbeck úr alváskutatási eredményeire alapozott korábbi szabadalmait használtuk fel a tervezéskor.