Ha ízlésesen csináljuk, az állatmintáknak és az állatmotívumoknak igenis van helyük a lakásunkban.
Az állatok ősidők óta együtt éltek az emberrel, de legalábbis mellette. Az első barlangrajzok is, melyeknek persze nem valószínű, hogy csupán díszítő szerepük volt, állatokat jelenítettek meg.
Amióta az ember pedig elhagyta a nomád életmódot, mindig is visszaköszönt különféle állatok képi megjelenítése a lakóhelyein. Manapság sincsen ez másképp: a különféle állatmintáktól, melyek sokszor már csak absztrakt hatást keltenek, a kisebb-nagyobb szobrokon keresztül az állatformájú lakberendezési tárgyakkal sokszor és sok helyen találkozhatunk. Ezek többféle hangulatot képesek előidézni a természetközelitől egészen a hipermodernig.
Minták
Az állatmintákról a lakberendezésben a legkönnyebben Győzike zebramintás lakására asszociálunk, holott nem csak a zebra- és a tigrisminta létezik. Például egy teknőspáncél-motívum sokkal kevésbé feltűnő módon reprezentálja az állatvilágot, de ha figyelmesen nézzük, akkor azt is felismerjük. A vadállatok mintázata némileg agresszív, de természetközeli hatást kelt, míg mondjuk a tehénminta sokkal inkább barátságos.
Külön ki kell emelni minden tárgyat, amely macskamotívumot hordoz: ezek nagyon divatosak és egy bohémabb enteriőrbe feltétlenül illenek, mindazonáltal nehezen tudjuk például elképzelni, hogy egy cicaformájú esernyőtartó jót tenne egy klasszikus enteriőrnek.
Csecse-becsék és kiegészítők
Nem is olyan régen még hatalmas divat volt porcelánmadarakkal és faelefántokkal dekorálni az üveges szekrényeket és a tévéállványokat. Az ilyen apróságokkal nincs is semmi baj, ha egyrészt nem halmozunk fel belőlük túl sokat, másrészt olyan szobába tesszük őket, ahova illenek is.
Szobrok
Az új Matild Palace-ban pávaszobrok a bár asztalának lábai. Ez természetesen luxusérezet hivatott kelteni és bár nem túl kifinomultan, de valóban ezt teszi. Ha nagyobb méretű állatos fém- vagy faszobrot szerzünk be, készüljünk fel rá, hogy dominálni fogja a teret, így minden mást majd hozzá kell igazítani.
Állatok vs. növények
Elég bután nézne ki például egy hatalmas bronzmajom a hálószobában, ha az ágynemű az angol rétek kis virágait idézi. Vagy bevállaljuk az egzotikumot, és akkor válasszunk hozzá illő kiegészítőket, ez esetben például dzsungelmintásat, vagy maradjunk meg az apróbb állatos kiegészítőknél.